Україна прирівняла електронні паспорти до звичайних: подробиці від міністра

Михайло Федоров назвав 30 березня історичним днем для України

Україна прирівняла електронні паспорти до звичайних: подробиці від міністра

Верховна Рада 30 березня прирівняла електронні паспорти українців до паперових паспортів та ID-карт.

Подробиці ініціативи в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Я один з перших в Україні, хто почав використовувати електронний паспорт. Скоро буде річниця, як ми запустили цю послугу, і всі аеропорти приймають "Дію". І можна літати країною, завдяки цифровим документам, подорожувати потягом, отримувати  посилку на пошті, відкривати рахунки в банках, дуже багато можна вже робити. Але сьогодні історичний день, оскільки ми прийняли на рівні закону все це", - заявив Федоров.

Читайте також: Подвійне громадянство в Україні: юристка вказала на важливий момент

Міністр підкреслив, що це історичний крок, який відкриває багато нових можливостей і прискорює трансформацію України. 

"До речі, ми запускаємо у квітні послугу "зміна місця реєстрації" і взагалі прибираємо паперову довідку. А прописка актуальна буде в електронному паспорті", - зазначив глава Мінцифри.

Популярні відео

За його словами, сьогодні електронний паспорт вже приймають багато державних та приватних компаній.

"На сьогодні електронний паспорт вже використовується більш ніж 100 партнерами, а тепер партнерів буде ще більше. Тепер всі з 23 серпня зобов'язані приймати електронні документи, як і паперові... Сьогодні вже можна використовувати, є постанова Кабміну, яка це регулює, але саме закон набуває чинності з 23 серпня", - додав Федоров.

Читайте також: Українцям дозволили змінювати по батькові: експертка розповіла, як це зробити

Нагадаємо, Верховна Рада 30 березня підтримала у другому читанні зміни до закону про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус. За законопроєкт, який регулює застосування цифрових паспортів, проголосували 302 депутати при 226 мінімально необхідних.