Посилення карантину: глава МОЗ пояснив, чи буде тотальний локдаун

Сьогодні в червоній зоні карантину залишаються 11 регіонів

Посилення карантину: глава МОЗ пояснив, чи буде тотальний локдаун

Міністерство охорони здоров'я на сьогодні не планує оголошувати в Україні тотальний локдаун через коронавірус.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Якщо ситуація буде розвиватися таким чином, що в нас буде понад 50-70% (областей у червоній зоні карантину - ред.), то ми, можливо, будемо розглядати питання загальнонаціонального жорсткого карантину… На сьогодні в нас є 11 регіонів, які внесені до червоного рівня епіднебезпеки. Решта регіонів на помаранчевому рівні або, наприклад, як Херсонська область, перебувають на жовтому рівні епіднебезпеки", - розповів міністр.

Читайте також: "Хай ніхто не хвилюється": Степанов зробив важливе уточнення щодо вакцинації

Популярні відео

Глава МОЗ додав, що спостерігається покращення ситуації в тих регіонах, які першими зайшли на червоний рівень.

"Це Івано-Франківська, Закарпатська і Чернівецька області. Там ситуація майже повністю стабілізувалася, і я думаю, що найближчими днями Івано-Франківська область за показниками може бути переведена на помаранчевий або жовтий рівень епіднебезпеки. Ми рухаємось таким чином, що залежно від епідситуації регіон може перейти від червоного до стабілізації... Мені здається, це ідеальний баланс між економікою, між життям країни та епідеміологією. Саме тому ми говоримо про продуктивність, конструктивність адаптивного карантину, який діє на території нашої країни", - сказав він.

На запитання, чи можливий локдаун на початку квітня, Степанов відповів:

"Коли ми говоримо про будь-які зміни в карантині, то ці пропозиції робить МОЗ. Я як міністр охорони здоров'я на сьогодні таких пропозицій не робив".

Читайте також: Число хворих зростатиме: Степанов дав новий прогноз про коронавірус

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" також повідомив, що Україна до 15 квітня отримає 360 тисяч доз AstraZeneca і 117 тисяч доз Pfizer.

Джерело Україна 24 Теги