Повторне зараження COVID-19 малоймовірне — лікар пояснив причину

Борис Донський розповів, чому ситуація з коронавірусом стала значно серйозніша

Повторне зараження COVID-19 малоймовірне — лікар пояснив причину

Новий штам коронавірусу з Великої Британії вражає людей, які були стійкі до старого штаму. Про це розповів імунолог Борис Донський в ефірі каналу "Україна 24".

"Британський штам дійсно важливий фактор, оскільки за всіма ознаками він інтенсивніше передається і більш заразний. Таким чином, починають хворіти люди, яких до цього часу берегла їх імунна система і їх природна резистентність. Крім того, люди втомилися від самоізоляції, вже не витримують і починають розширювати коло спілкування, на жаль, часто це призводить до того, що вони підхоплюють цей вірус", — сказав він.

Читайте також: "Людям подобається змова": генетик спростував несподівану версію про походження COVID-19

Популярні відео

За словами лікаря, повторне зараження коронавірусом малоймовірне.

"Якщо людина думала, що вона хворіла рік тому, і зараз хворіє ще важче, з великою ймовірністю я б стверджував, що тоді це був не коронавірус, а невірно позитивний ПЛР-тест. І це поширена ситуація. Як правило, за рік антитіла після хвороби не зникають, ми бачимо людей, які хворіли 250, 300 днів тому, у переважної більшості антитіла зберігаються. Але навіть якщо вони падають, то друге протікання має бути набагато легше.

Можливість інфікуватися вдруге є, але вона дуже-дуже низька. Такі випадки гідні опису та наукового дослідження. Якщо у людини протікання важче, це доводить той факт, що перше інфікування було якимось іншим вірусом", — сказав він.

Раніше ексміністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька заявила, що в Україні все сильніше відчувається дифіцит лікарів та ліжок у лікарнях.

Джерело Україна 24 Теги