Перехід на літній час в Україні: озвучені головні аргументи "за" і "проти"

Тарас Козак вважає, що шкоди більше, ніж користі

Перехід на літній час в Україні: озвучені головні аргументи "за" і "проти"

Переведення стрілок годинника на зимовий і літній час приносить більше шкоди, ніж користі.

Таку думку висловив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" інвестиційний банкір Тарас Козак.

"Немає точних підрахунків, скільки ми витрачатимемо на вітаміни або ліки. Зрозуміло, що певна шкода здоров'ю є, про це кажуть багато лікарів. Особливо люди з певними порушеннями нервової системи можуть хворіти, почуватися зле, і це вже економічні збитки для країни", - зазначив він.

Популярні відео

Інвестбанкір підкреслив, що вигода від переходу на літній час дуже маленька.

"Коли була придумана ідея переведення стрілок на літній час, суть була в тому, щоб трохи світлого часу доби ми використовували не для сну, а для життя. Оскільки влітку світає досить рано, а в цей час люди зазвичай сплять, то придумали, що "а давайте ми час літа посунемо, і вставати будемо раніше на годину, відповідно, на годину раніше лягати, і ця світлова година з ранку нам заощадить вечірній час, в який ми не будемо освітлювати наші приміщення". Розвиваються технології, сьогодні лампи розжарювання стали ефективнішими, економія з істотної стала маленькою. А от шкода і збитки тільки зростають", - заявив Козак.

Читайте також: Переведення годинника хочуть скасувати — експерт розповів, чи потрібно переходити на літній час

Як пояснив інвестбанкір, крім шкоди здоров'ю, додаються запізнення людей на літаки та потяги, оскільки "є певний відсоток людей, які забувають про це".

"Також є збитки для міжнародного транспортного сполучення. Саме тому і відклали термінове ухвалення рішення про скасування переведення стрілок, усвідомивши, що так швидко ми не зможемо внести зміни в наші комп'ютерні програми, годинники, міжнародний розклад літаків і потягів. Крім того, Європа відмовляється від єдиної поведінки країн ЄС, кожна країна обирає сама", - додав він.

Нагадаємо, у 2021 році перехід на літній час повинен відбутися в ніч з 27 на 28 березня о 3-й годині ночі, годинники потрібно буде перевести на годину вперед.

Раніше нардеп від "Слуги народу" Василь Мокан розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", чи можуть в Україні скасувати перехід на літній час.

Джерело Україна 24 Теги