Україна поновить постачання індійської вакцини: Степанов озвучив терміни

Максим Степанов зазначив, що контракти на постачання вакцин зриваються в усьому світі

Україна поновить постачання індійської вакцини: Степанов озвучив терміни

Постачання в Україну вакцини від коронавірусу CoviShield, перервані рішенням уряду Індії, можуть поновитися вже у квітні.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Як зазначив міністр, "зараз у світі просто зриваються постачання вакцин, терміни, графіки, попри проплачені контракти".

"У нас за всіма укладеними контрактами здійснено повністю проплату. Наприклад, CoviShield ми повинні були отримати 1,5 млн доз за проплаченим контрактом. Зараз ми не отримали дозволу уряду Індії на експорт тієї кількості, яку замовили. Нам потрібна не компенсація, нам потрібна вакцина в кінцевому підсумку. Думаю, ми почнемо її отримувати у квітні", - сказав він.

Читайте також: Йде третя хвиля - Степанов анонсував новий пік коронавірусу в Україні

Популярні відео

Міністр зазначив, що за даними соціологічних опитувань, довіра українців до вакцини збільшилася на 8%.

"Я вважаю, що це реальна робота Міністерства охорони здоров'я з точки зору комунікаційної кампанії, залучення публічних осіб, зокрема роз'яснення з боку медиків, які розбираються у вакцинації, яким люди довіряють. Ми й надалі будемо продовжувати так само", - сказав Степанов.

Читайте також: Повторне щеплення від коронавірусу: в МОЗ зробили важливе уточнення

Нагадаємо, Індія тимчасово зупинила експорт вакцини CoviShield через її нестачу для власного населення. Водночас з Китаю в Україну прибула перша партія вакцини Sinovac.

Раніше лікарка-епідеміологиня Людмила Мухарська в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, чим відрізняються індійська вакцина CoviShield і китайська Sinovac, закуплені Україною.

Джерело Україна 24 Теги