В України є нагальна проблема - експерт про вакцини від коронавірусу

В Україні не залишилося виробників вакцин, зазначив Костянтин Косяченко

В України є нагальна проблема - експерт про вакцини від коронавірусу

Україна повинна налагодити власне виробництво вакцини від коронавірусу та інших захворювань. Відсутність такого виробництва є серйозною проблемою державної безпеки.

Про це заявив в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" колишній заступник голови Держінспекції з контролю якості ліків Костянтин Косяченко.

На його думку, налагоджувати виробництво "потрібно було ще вчора, а не так робити, щоб вже не було можливості у нас виробляти вакцину".

"Я не впевнений, що хтось з українських виробників сьогодні може робити вакцину. Може розливати, як це робиться в Південній Кореї, але в Україні немає сучасного біореактора, щоб робити свою вакцину. Колись робили вакцину, але це був обмежений перелік, потім постачали багато з Росії, робили міжнародні закупівлі", - сказав експерт.

Читайте також: В Україну їде нова вакцина: міністр розповів про зміну у плані щеплення

Популярні відео

Як зазначив Косяченко, "невідкладна проблема державної безпеки" полягає в тому, що сучасних українських виробників вакцини не залишилося.

"Рецепт простий: потрібно державі звернутися до бізнесу, сказати, що зараз COVID-19, починайте готувати виробництво, потім будемо робити замовлення на інші вакцини, так як COVID-19 завершиться, але вакцинація не завершиться. Зараз ніхто не хоче вкладати кошти для того, щоб потім просто все простоювало, потрібні довгострокові контракти. Думаю вони знайдуть на це гроші", - заявив він.

Читайте також: Повторне щеплення від коронавірусу: в МОЗ зробили важливе уточнення

Раніше лікарка-епідеміологиня Людмила Мухарська в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, чим відрізняються індійська вакцина CoviShield і китайська Sinovac, закуплені Україною.

Джерело Україна 24 Теги