Дослідження не завершені — Степанов про вакцини від коронавірусу

Міністр охорони здоров'я розповів, коли випробування вакцин від COVID-19 завершаться

Дослідження не завершені — Степанов про вакцини від коронавірусу

Третя стадія випробувань вакцин від коронавірусу будь-яких виробників ще не закінчилася. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі програми "Народ проти" на каналі "Україна 24".

"Усі вакцини, які на сьогодні використовуються для профілактики, перебувають на незавершеній третій стадії клінічних випробувань. Що це означає? Взяли, умовно кажучи, 30 тисяч осіб, яких провакцинували, і стежать за реакцією. Алергічна реакція проявляється одразу після вакцинації, цей механізм повністю досліджений", — сказав він.

Читайте також: "Щепитися слід однаковою вакциною": лікарка відповіла на популярні питання

Популярні відео

Степанов назвав терміни, коли випробування можуть бути завершені.

"Стосовно закінчення третьої стадії, постмаркетингових досліджень, — зрозуміло, що на це потрібно більше часу. І вони повинні закінчитися наприкінці 2021 року, на початку 2022. Що це означає? Що за всіма людьми, які брали участь у клінічних випробуваннях на третій стадії, спостерігають, і за станом їхнього здоров'я, і за ефективністю вакцини. Ніколи за радянських часів не проводили такого перед рутинною масштабною вакцинацією, не брали у кожного алергопроби", — сказав він.

Раніше Степанов розповів, скільки вакцин з Китаю отримає Україна і коли нею почнуть робити щеплення українцям.

Джерело Україна 24 Теги