"Щепитися варто однаковою вакциною": лікарка відповіла на популярні питання

Лікарка розповіла, хто потрапляє до групи ризику і чому потрібно щепитися двічі

"Щепитися варто однаковою вакциною": лікарка відповіла на популярні питання

Україна ввечері 25 березня отримає з Китаю 200 тисяч доз вакцини від коронавірусу. Докторка медичних наук Оксана Виговська відповіла на запитання глядачів про вакцинацію від коронавірусу в програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

Чому говорять про групи ризику, хоча вже всі потрапляють до цієї групи через появу нових штамів?

О.В.: Дійсно, ми зараз бачимо, що коронавірус "помолодшав", це не означає, що виключно хворіє молодша вікова група, хворіють усі. Але дійсно питома вага населення дієздатного віку, тобто від 20 до 40 років збільшилася в порівнянні з торішньою ситуацією. Також зросла питома вага дітей, вони стали переносити захворювання більш симптомно. Рік тому для дітей вбільшості був характерний безсимптомний перебіг. У частини дорослих, і це не залежить від групи ризику, зустрічаються тяжкі форми, зі швидким розвитком пневмонії, за 2-3 дні, тоді як раніше вона виявлялася на 7-й — 8-й день і не завжди вимагала кисню.

Була створена дорожня карта, вона була переглянута. Суть її в тому, що там створені етапи вакцинації, обрані групи, які повинні вакцинуватися насамперед, але ситуація, яка є на сьогодні, говорить про те, що є питання, потрібно переглядати етапи й постаратися якнайшвидше вакцинувати перші три групи, щоб черга дійшла до решти населення.

Читайте також: Нова вакцина від COVID-19 в Україні: ексміністерка розповіла, чи не зірветься вакцинація

Популярні відео

Вакцина не потрібна людині, яка правильно харчується і веде здоровий спосіб життя?

О.В.: Стан імунітету має значення, але треба розуміти, що ситуація в усьому світі показує, що штами мутують. Сьогоднішній штам агресивніший, це говорить про те, що може заразитися людина, яка веде здоровий спосіб життя.

Якщо зробити тільки одне щеплення, буде імунітет чи ні?

О.В.: Так, ви отримаєте імунітет, але антитіла можуть не утворитися, або швидко зникнути. На сьогодні більшість вакцин, представлених на ринку, передбачають дві дози, друга називається бустерною, бустерна доза проводиться з метою підвищити ефективність. Вакцинуватися перший і другий раз потрібно однаковою вакциною.

Раніше голова МОЗ Максим Степанов розповів, чому в Україні збільшили інтервал між першим та другим щепленнями вакциною CoviShield з 28 днів до 90 днів.

Джерело Україна 24 Теги