Нова вакцина від COVID-19 в Україні: ексміністерка розповіла, що буде з вакцинацією

Зоряна Скалецька пояснила, чому Україна отримала менше доз вакцини, ніж обіцяли

Нова вакцина від COVID-19 в Україні: ексміністерка розповіла, що буде з вакцинацією

Україна має отримати з Китаю 200 тисяч доз вакцини від коронавірусу — при тому, що раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов обіцяв 700 тисяч доз. Ситуацію прокоментувала ексміністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька в програмі "Сьогодні Ввечері" в ефірі каналу "Україна 24".

"Те, що партії вакцин ділять на кілька траншів доставки, — це ще не означає, що це перша й остання. Оскільки контракт підписаний на певну кількість вакцин, зараз говорити про те, що контракт не виконується — адже є і штрафні санкції за контрактом — навряд чи можна. Питання тільки в тому, наскільки уряд (МЗС, МОЗ та, можливо, навіть Мінфін) ведуть переговори про те, щоб контракт був виконаний максимально в термін", — сказала вона.

Читайте також: Повторне щеплення від коронавірусу: в МОЗ зробили важливе уточнення

Популярні відео

Скалецька відповіла на питання, чи не "захлинеться" вакцинація в Україні через скорочення кількості доз в поставках.

"Як я давно кажу, значення має не скільки доз прописано в контракті, а наскільки ми готові провести таку вакцинацію, щоб досягти основної мети. Основна мета екстреної вакцинації — а зараз саме вона, — вакцинувати тих, хто в зоні ризику. Це люди з хронічними захворюваннями, похилого віку, і так далі. Тому більшість країн йдуть за одним і тим самим алгоритмом: вакцинувати всіх, хто перебуває в категорії ризику заразитися або важко перенести хворобу.

Тому у нас було виділено 4 етапи, які повинні покрити 20 млн населення України, і тільки потім переходити до всіх інших громадян. На жаль, зараз проходить і вакцинація людей, які не належать до жодної з категорій (для екстреної вакцинації; маються на увазі блогери та ін. — ред.), і це призводить до того, що може бути зірвана вся процедура екстреної вакцинації", — розповіла вона.

Читайте також: "Їх потрібно звільняти": Гордон звинуватив двох міністрів у провалі вакцинації

Також Скалецька розповіла, чому інші країни, за винятком кількох, не підписували контракти на закупівлю китайської вакцини Sinovac, яка їде в Україну.

"Це пов'язано з тим, що вони на попередніх етапах вже мали великі контракти з іншими виробниками, які покривають їхні потреби в 1,5-2 рази, і ще вакцина їм не потрібна. Певні країни, які не потрапили на перший етап виробництва вакцини Pfizer і інших, шукали інші контракти. Тому купили китайську. До неї претензій з боку міжнародних експертів немає", — сказала вона.

Читайте також: В українців має бути вибір — ексголова СБУ про вакцинацію від коронавірусу

Раніше група компаній "Лекхім" повідомила, що перша партія вакцини від коронавірусу китайської компанії Sinovac Biotech прибуде в аеропорт "Бориспіль" 25 березня о 19:15.

Джерело Україна 24 Теги