Від мавп до вбитого вірусу - імунолог пояснив різницю між вакциною з Індії та Китаю

Лікар вважає, що чим більше буде різних дизайнів вакцин, тим краще

Від мавп до вбитого вірусу - імунолог пояснив різницю між вакциною з Індії та Китаю

До кінця дня в Україну має надійти вакцина виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Імунолог Борис Донський в ефірі програми "Сьогодні. День" на каналі "Україна 24" розповів, чим китайська вакцина відрізняється від індійської.

"Різниця є принципова у виробництві та дизайні, оскільки індійська вакцина AstraZeneca базується на мавпячому векторі аденовірусу, який в клітини організму приносить інформацію про антигени коронавірусу. Це досить новий дизайн щеплення, такий цікавий. Китайський варіант базується на давнішій технології, на інактивованому вірусі. Вводиться сам вірус, однак він нежиттєздатний. Таким чином організм отримує інформацію про вірус, безпосередньо його розпізнаючи", - сказав лікар.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу: Арахамія пояснив резонансний закон про щеплення

Популярні відео

За словами Донського, в обох випадках є свої плюси і мінуси.

"З одного боку, дизайн найсучасніший, може давати потужнішу і спрямовану відповідь, з іншого боку, давня технологія викликає у мене певну довіру в тому, що імунна система отримує ґрунтовнішу, різноманітнішу відповідь, тобто бачить всі структури коронавірусу і може сформувати різноманітніший захист. І це дуже важливо, особливо з огляду на можливі зміни в антигенній структурі. Нова технологія - тонкіший інструмент, але тонкий інструмент при змінах обставин може дати гірші результати. Тому чим більше буде різних дизайнів щеплень, чим більше буде людей вакцинуватись різними вакцинами, тим краще. Ми будемо мати різні варіанти захисту", - сказав Донський.

Читайте також: Вакцина від коронавірусу: лікар пояснив важливе нововведення

Сам імунолог збирається вакцинуватися і закликає до цього людей.

"Я б щепився будь-якою доступною вакциною ще вчора, але поки і індійської не вистачає, і китайську тільки чекаємо. Я б радив людям робити щеплення першою доступною для них вакциною, особливо якщо ці люди належать до групи ризику", - сказав Донський.

Нагадаємо, раніше міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов в ефірі програми "Сьогодні. День" на телеканалі "Україна 24" розповів, як робитимуть щеплення вакциною CoronaVac від китайської компанії Sinovac Biotech.

Джерело Україна 24 Теги