Боротьба з російською пропагандою: експертка назвала три головні рівні

"Сьогодні ми бачимо витончені емоційні маніпуляції, залякування, маніпуляції цифрами, статистикою", - заявила Романюк

Боротьба з російською пропагандою: експертка назвала три головні рівні

Заступниця головного редактора проєкту StopFake Вікторія Романюк в ефірі програми «Сьогодні. День» на телеканалі «Україна 24» розповіла, яка російська пропаганда найбільше впливає на українців і як їй протистояти.

«Іде систематична і масова робота російської пропаганди. Зверніть увагу на приклад «розіп’ятого хлопчика». Багато ЗМІ розвінчували цей сюжет, але він не зупиняється і продовжує працювати. Сьогодні ми бачимо систематичну роботу з багатьма каналами – це і соцмережі, і традиційні онлайн-ЗМІ. В чому проблема сприйняття, чому народ продовжує вірити? Це складність пропаганди. Якщо раніше це були брутальні огидні фейки на кшталт «розіп’ятих хлопчиків», то сьогодні ми бачимо витонченіші емоційні маніпуляції, залякування, маніпуляції цифрами, статистикою – те, що дуже важко виявити на перший погляд», - заявила експерт.

Читайте також: "Все робиться в хаосі" — журналістка про реалізацію ідеї Зеленського

Вона розповіла, які інструменти слід задіяти для боротьби з російською пропагандою

«Має бути абсолютно комплексний підхід, який складається з багатьох рівнів. Один з цих рівнів – це блокування тих ресурсів, які доведено є небезпечними для національної безпеки, життя та здоров’я громадян. Другий рівень – це інформування, розвиток медіаграмотності суспільства за рахунок імплементації різних медіаосвітніх заходів у школах тощо. Третій рівень – групування навколо різних медійних організацій і журналістів, робота з ними, формування якіснішої журналістики в Україні. Тому що ми можемо говорити про різні заборони, але якщо ми не запропонуємо якісний контент глядачам, скоріше за все, нам однак не віритимуть», - зазначила Романюк.  

Популярні відео

Читайте також: "В Україні народжується нова спецслужба": експерт про боротьбу з пропагандою Росії

Раніше депутатка від "Слуги народу" Євгенія Кравчук розповіла про головні завдання Центру протидії дезінформації.

Джерело Україна 24 Теги