"Майже ідеально": в Авакова оцінили дії поліції на акції за Стерненка

У МВС також зазначили, що кожен учасник заходу повинен відповідати за свої дії

"Майже ідеально": в Авакова оцінили дії поліції на акції за Стерненка

Під час акції на підтримку Сергія Стерненка біля Офісу президента поліція "спрацювала інтелектуально" – без застосування фізичної сили.

Про це заявив у програмі "Шоу №1" на телеканалі "Україна 24" радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Іван Варченко.

"Кожен громадянин має право на мирні заходи. Але у частини наших громадян є уявлення, що мирна акція – це там, де ніхто не постраждав. Ви помиляєтеся, якщо вважаєте, що мирна акція – це там, де нікого не побили, не вбили, не завдали фізичної шкоди. Мирна акція закінчується там, де люди, які проводять акцію, починають порушувати закон. Порушуючи закон, вони дають право правоохоронним органам застосовувати силу, спецзасоби та навіть зброю під час проведення масових заходів", - наголосив радник Авакова.

Читайте також: "Це ганьба України": Гордон жорстко висловився про акцію під Офісом президента

Популярні відео

За його словами, правоохоронна система має сприяти, щоб акція проходила мирно.

"Коли ви порушуєте закон, права чи свободи інших громадян, коли ви знищуєте чиєсь майно, ображаєте людей, ви даєте право поліції застосувати фізичну силу. В деяких випадках застосування фізичної сили стає не правом поліції, а обов'язком. Тут поліція інтелектуально спрацювала в межах цієї акції тим, що люди фізично не постраждали. Поліція тут спрацювала практично ідеально, не давши ситуації розгорнутися в значно гірший спосіб. Але кожен учасник заходу має відповідати за свої дії", - зазначив Варченко.

Читайте також: Учаснику акції біля офісу Зеленського обрали запобіжний захід

Раніше заступник глави МВС Антон Геращенко в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що організатори акції на підтримку Сергія Стерненка будуть встановлені й покарані.

Джерело Україна 24 Теги