На Волині упіймали білоруського шпигуна: з'явилися нові подробиці та відео

В СБУ пояснили, які завдання виконував агент білоруського КДБ

На Волині упіймали білоруського шпигуна: з'явилися нові подробиці та відео

У Волинській області затримали білоруського шпигуна. Агент, завербований КДБ Білорусі, готував провокацію зі зброєю, щоб Мінськ згодом звинуватив Україну в дестабілізації ситуації.

Як повідомляється в програмі "Україна Сьогодні" на телеканалі "Україна 24", шпигун мав завдання зібрати дані про захищеність й устатковання українського кордону, а ще компромат на прикордонників та митників. Проте головним його завданням був складний ланцюг постачання зброї.

"Я познайомився зі співробітником прикордонних військ України. Ми обговорювали канали постачання стрілецької зброї як на територію Білорусі, так і України", - повідомив затриманий.

Читайте також: Росія дотискає Білорусь: ексзаступник голови СБУ побоюється загроз кордонам України

Популярні відео

За даними СБУ, шпигун мав налагодити постачання зброї з Росії, транзитом через Білорусь, до України. А далі – назад до Білорусі.

"Ця діяльність серед іншого мала на меті організацію провокацій та створення інформаційних приводів для звинувачень України у нібито постачанні зброї для дестабілізації внутрішньополітичної ситуації в Республіці Білорусь", - повідомила речниця управління СБУ у Волинській області Іванна Поліщук.

Читайте також: Переговори Путіна та Лукашенка - в Росії спрогнозували долю союзу з Білоруссю

Експерти пояснюють, що налагодивши канал постачання зброї, режим Лукашенка міг би його використовувати для пропаганди, щоб будь-якої слушної миті звинуватити Україну в дестабілізації ситуації в Білорусі.

"Білорусі в принципі така відповідь буде вигідна. Вигідне їй перебування в тому світі, де всі країни, які оточують – це вороги, крім однієї країни, куди Лукашенко намагається інтегрувати свою країну", - розповів політолог Богдан Петренко.

Раніше Олександр Лукашенко стверджував, що білоруські спецслужби нібито затримали "терористичну групу" яка везла контрабандою з України "тонни зброї". Спікер Держприкордонслужби України Андрій Демченко в ефірі телеканалу "Україна 24" у відповідь заявив, що Лукашенко "розповідає казки".

Джерело Україна 24 Теги