Повторне щеплення від коронавірусу: в МОЗ зробили важливе уточнення

Лікарка Наталія Виноград нагадала про досвід Європи

Повторне щеплення від коронавірусу: в МОЗ зробили важливе уточнення

Пацієнти, які отримали першу дозу вакцини від коронавірусу Covishield, можуть робити друге щеплення іншим однотипним препаратом.

Про це розповіла в ефірі програми "Сьогодні. Ввечері" на телеканалі "Україна 24" радниця глави МОЗ з питань біологічної безпеки, лікарка Наталія Виноград.

За словами Виноград, в Україні немає проблеми з нестачею других доз вакцини для людей, які зробили перше щеплення.

"Була дорожня карта, було розраховано, ведеться щоденний облік - скільки щеплено і скільки повинно буде потім для тих людей других доз залишитись… Хоча бачите досвід Європи – у них стався збій неодноразово з поставкою вакцини – і Pfizer, і Moderna, і AstraZeneca. Це є дійсно серйозне питання. Виробники не витримують контракти й через те виникали дуже великі проблеми. Вирішували їх по-різному. Після вакцинування першої дози однією вакциною для другої дози брали іншу, але однотипну. Другий варіант – відтермінували введення другої дози", - розповіла вона.

Читайте також: "Культурних слів бракує": лікарка оцінила ідею "слуги народу" щодо вакцинації

Популярні відео

Раніше глава МОЗ Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чому в Україні збільшили інтервал між першим та другим щепленнями вакциною CoviShield з 28 днів до 90 днів.

Джерело Україна 24 Теги