Забруднення питної води: еколог розповіла серйозну загрозу

"Зростає забруднення різними хімічними сполуками", - зазначила Полянська

Забруднення питної води: еколог розповіла серйозну загрозу

Еколог Катерина Полянська в ефірі програми «Сьогодні. День» на телеканалі «Україна 24» розповіла, що загрожує водним ресурсам України.

«Є багато факторів забруднення джерел питної води. Це, зокрема, промисловість - у нас багато підприємств, які зливають неочищені стоки в річки без використання фільтрів. Відповідно, зростає забруднення різними хімічними сполуками. Можна говорити, що ми хочемо зловити маленькі частинки сітками для футбольного м'яча. У нас застаріле обладнання, очисні застарілі, побудовані в минулому столітті й не розраховані на сучасні речовини», - зазначила експертка.

Читайте також: Нехай російські солдати п'ють ослячу сечу: Ляшко про воду для Криму

Популярні відео

Вона наголосила, що дуже складно вловити хімічні речовини, які потрапляють разом з пральними порошками.

«Більшість речовин потрапляє в Дніпро. Також є території, де взагалі немає очисних споруд, забруднення навколишнього середовища важко проконтролювати, просто підводиться труба до річки. Ще один потужний фактор - сільське господарство. У нас понад 70% територій - сільськогосподарські землі, близько 60% з них - землі, які виснажуються, на яких використовуються пестициди та хімічні добрива, які також потрапляють у водні об'єкти, змиваються з полів. Контроль за їхнім використанням не ведеться», - заявила Полянська.

Читайте також: Війна з Росією через воду в Криму: військовий експерт оцінив ймовірність

Нагадаємо, у Державній екологічній інспекції України заявили про те, що до 2050 року в Україні може виникнути дефіцит питної води. Заввідділу гідрохімії Українського гідрометеорологічного інституту Наталія Осадча прокоментувала ситуацію в програмі "Сьогодні. Ввечері" на каналі "Україна 24".

Джерело Україна 24 Теги