Жорсткий карантин у Києві: відомий бізнесмен розповів про збитки ресторанів

Власників ресторанів пізно попередили про жорсткий карантин, вважає Дмитро Борисов

Жорсткий карантин у Києві: відомий бізнесмен розповів про збитки ресторанів

У Києві ресторанний бізнес щодня зазнає мільйонних збитків через впровадження червоної зони карантину.

Про це в ефірі програми "Сьогодні. Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів київський ресторатор Дмитро Борисов.

Борисов зазначив, що власників ресторанного бізнесу запізно попередили про посилення карантину.

"Як мінімум, всі ці десятки тонн продуктів, які були закуплені для того, щоб приготувати з них страви найближчими днями, вихідними або тиждень – ми б щось з ними зробили. Не робили б такі закупівлі, не вганяли в чергові борги себе, постачальників не ставили б на межу банкрутства… Крім того, з командою могли розібратися, допомогти їм влаштуватися в інші якісь десятки й сотні бізнесів, які чомусь працюють у цей так званий "тотальний" карантин", - заявив він.

Читайте також: Посилення карантину в Україні: лікар зробив тривожну заяву

Популярні відео

На запитання про розмір збитків ресторанного бізнесу Борисов відповів:

"Важко рахувати збитки, коли немає бізнесу, коли ми адміністративно закриті. Збитки рахуються, коли є робота, коли є якийсь дохід, але ми не заробляємо прибуток. Наразі, коли ми адміністративно закриті повністю і майже не маємо можливості у звичайному ресторанному режимі працювати, то 90% витрат, які залишаються, – орендні платежі, залишки зарплат, борги постачальникам – це є 90% збитків, якщо відсотками рахувати… А день, наприклад, простою наших ресторанів, у моїй компанії їх плюс-мінус 60, це десь 1,5-2 млн гривень щодня".

Читайте також: "Ми вже не жартуємо": у Кличка розповіли, як стежитимуть за дотриманням карантину

Ресторатор додав, що чекає від уряду як мінімум створення рівних умов для бізнесу – "якщо закривати, то закривати всіх, щоб вирішити питання з коронавірусом, з розривом ланцюжка".

Раніше перший заступник голови КМДА Микола Поворозник в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи зупинять у Києві громадський транспорт через карантин.

Джерело Україна 24 Теги