Екологи попередили про дефіцит води — експертка прояснила ситуацію

Гідрохімік розповіла, якої якості вода в Україні

Екологи попередили про дефіцит води — експертка прояснила ситуацію

У Державній екологічній інспекції України заявили про те, що до 2050 року в Україні може виникнути дефіцит питної води. Заввідділом гідрохімії Українського гідрометеорологічного інституту Наталія Осадча прокоментувала ситуацію в програмі "Сьогодні. Ввечері" на каналі "Україна 24".

"Давайте правильно розставляти акценти. Що таке дефіцит? Дефіцит — це недостатність кількісного стану, тобто нестача водних ресурсів як таких. Ми цього взагалі не прогнозуємо, питна вода в Україні виходить з поверхневих водних об'єктів, до 70% — це поверхневі водні об'єкти, інша частина — підземні води.

Питна вода у нас готується на станціях водопідготовки, в річках питна вода не протікає. Тобто йде водозабір водоканалами, вони на своїх станціях фільтрації доводять воду до питної кондиції, і потім її подають у мережі. Дефіцит питної води нам не загрожує, звідки ця інформація взялася, я не дуже розумію", — сказала вона.

Читайте також: Війна з Росією через воду в Криму: військовий експерт оцінив ймовірність

Популярні відео

За словами експерта, зараз показники води кращі, ніж були раніше.

"Давайте поговоримо про таке: все потрібно дивитися в тимчасовому форматі. Якщо ми беремо у порівнянні з 90-ми роками, то у нас зараз хімічний склад води набагато кращий, ніж 25-30 років тому. Зараз був проведений скринінг в різних річкових басейнах, він показав, що є проблеми, і з ними треба працювати. Друге: дуже важливо, що для охорони водних ресурсів робиться як ніколи багато. В рамках угоди про асоціацію ми імплементували в наше законодавство так звану Водну рамкову директиву. Це логічний алгоритм дій, спрямований на досягнення хорошого екологічного стану наших водних ресурсів.

Вже ідентифіковані всі основні проблеми, де саме, в яких точках, хто за це відповідає. І добре, що у нас Державна водна інспекція стежить за тим, щоб водокористувачі не відводили воду неправильної кондиції. Результатом має стати так званий План управління річковим басейном, який у 2024 році має бути підготовлений для всіх басейнів", — сказала вона.

Раніше провідна синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Голеня розповіла, коли та де в Україні помітно потеплішає.

Джерело Україна 24 Теги