Кабмін змінив правила в'їзду в Україну: подробиці від прикордонників

Андрій Демченко розповів, як тепер можна потрапити в Україну з-за кордону

Кабмін змінив правила в'їзду в Україну: подробиці від прикордонників

Згідно з новою постановою Кабміну, в’їзд в Україну іноземцям дозволено на підставі негативного ПЛР-тесту. Про нововведення при перетині кордону розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Постанова вже набула чинності. Наразі адміністрацією Держприкордонслужби опрацьовується документ для направлення його в органи охорони державного кордону. Ці норми запрацюють найближчим часом впродовж дня. 

Я б хотів розмежувати іноземців та громадян України. Якщо говорити про іноземців, то на додачу до поліса страхування додається негативний ПЛР-тест, у разі їх відсутності іноземці на територію України не пропускаються. Є чітко визначений перелік категорій громадян, яких це не стосується. Зокрема це іноземці, які постійно проживають на території України, водії або члени вантажних транспортних засобів, автобусів, які здійснюють регулярні або нерегулярні перевезення, дипломати та інші", — сказав він.

Читайте також: Можуть заборонити в’їзд до ЄС: консул дав три поради заробітчанам

Популярні відео

Демченко пояснив, як перетинають кордон громадяни України.

"Якщо говорити про громадян України, то до сьогодні на МОЗ покладався обов’язок — формувати перелік країн зі значним поширенням COVID-19, розділення на червоні та зелені зони, що в подальшому впливало і на самоізоляцію. На даний момент з-поміж інших категорій, хто підпадає під самоізоляцію, потрапляють і громадяни України, які перетинають державний кордон, тобто фактично повертаються додому.

Чітко визнано, кого це не стосується – ті, хто не досяг 12-річного віку, водії та члени екіпажів вантажівок і автобусів.  Також громадяни, які надають ПЛР-тест, зроблений до перетину кордону не більше як за 48 годин. Самоізоляція відбувається через встановлення додатку "Вдома" на телефоні. Якщо хтось не може це зробити, то потрапляє в обсервацію", — сказав він.

Читайте також: Посилення карантину в Україні: лікар зробив тривожну заяву

Кабмін змінив правила перетину кордону для громадян України та іноземців 22 березня. Згідно з постановою уряду, громадяни України, які повертаються додому з-за кордону, мають дотриматися самоізоляції на 14 днів незалежно від того, звідки вони повертаються: з країни у зеленій чи червоній зоні за рівнем захворювання.

Джерело Україна 24 Теги