"Ми не можемо не відповідати": військовий експерт розповів про провокації на Донбасі

Сергій Грабський розповів про позицію України стосовно ситуації на Донбасі

"Ми не можемо не відповідати": військовий експерт розповів про провокації на Донбасі

Україна може не відповідати на провокації бойовиків на Донбасі лише до певної міри — про це заявив військовий експерт Сергій Грабський в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Україна зараз досить міцна у своїх позиціях з огляду на те, що ми можемо запобігти будь-якій спробі посилення інтенсивних провокацій. А не вестися на провокації ми можемо лише до певної міри. Йдеться про те, що коли життю та здоров'ю військовослужбовців загрожує небезпека, обов'язок командира — унеможливити цю небезпеку", — сказав він. 

Читайте також: Росія пішла на провокацію — член ТКГ розповів деталі про переговори щодо Донбасу

Популярні відео

За словами експерта, у військових є завдання, які неможливо зупинити.

"З іншого боку, дуже розмите поняття "вестися на провокацію", адже з точки зору військових ми маємо військовий конфлікт, хоча й низької інтенсивності. І той комплекс заходів, який має проводитися, є обов'язковим. Тобто, і ведення розвідки, і запобігання проникненню диверсійних груп углиб нашої території, і унеможливлення розширення зони конфлікту — це завдання, які не можуть бути зупинені. Їх не можна прикрити тим, що ми не відповідаємо на провокації. Ми маємо відповідати на ворожий вогонь всіма наявними засобами", — сказав він.

Читайте також: "Росія не піде з Донбасу добровільно": військовий експерт назвав причину

Додамо, глава офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що відмова російської сторони від проведення консультацій підгрупи у той час, коли на українському Донбасі посилюються обстріли,  це не що інше, як красномовне свідчення того, що Росія не збирається дотримуватись тиші.

Джерело Україна 24 Теги