Хвороби серця і ожиріння: лікарка розповіла, як боротися з наслідками карантину

За рік епідемії українці стрімко набрали вагу, лікарка розповіла про зростання серцево-судинних захворювань

Хвороби серця і ожиріння: лікарка розповіла, як боротися з наслідками карантину

Рік на карантині поставив перед людством новий виклик — ожиріння. Зокрема це торкнулося й українців. Соцопитування наприкінці травня минулого року показали - тільки за перший локдаун вагу набрало 38% українців.

Наприкінці 2020-го додаткові кілограми мав уже кожен другий житель нашої країни, йдеться у сюжеті програми "Сьогодні Ранок" в ефірі каналу "Україна 24". Але й до початку пандемії за даними ВООЗ ожиріння мав кожен четвертий українець, а надмірну вагу — понад половини населення.

Зайва вага, своєю чергою, на 28% підвищує ризик виникнення серцево-судинних захворювань, які й так уже котрий рік посідають першу сходинку у причинах смерті українців. І за останній рік кількість серцево-судинних захворювань значно зросла. Якщо у 2019 році від них померли 387 тисяч людей, то у 2020 — майже на 22 тисячі більше, 409 тисяч.

Лікарка-кардіологиня Лідія Волошко розповіла, як нашкодив здоров'ю українців останній рік.

"Якщо брати тих пацієнтів, які зверталися під час пандемії, справді є ожиріння, тому що люди почали неконтрольовано вживати їжу, збільшується вага тіла, починає стрибати тиск, відповідно в аналізах — підвищений рівень холестерину. Це найзагальніше. Але найбільша проблема серцево-судинних захворювань, пов'язаних з ковідом, — це міокардити. Дуже велика кількість міокардитів зараз у постковідному періоді, тобто після одужання, а в декого і під час активної фази коронавірусу", — розповіла вона.

Читайте також: Теперішній пік буде більшим — медик дав похмурий прогноз щодо коронавірусу

Популярні відео

Лікарка розповіла, чим небезпечний коронавірус для серцево-судинної системи, та дала поради, як вберегти здоров'я.

"Під час ковіду в активній фазі, коли є підвищення температури, запальний процес, спостерігається тенденція загострення усіх хронічних захворювань, однією з яких є гіпертонічна хвороба. Відповідно починає стрибати тиск, а судини в старших людей не реагують так швидко, як у молодих. Тому маємо різкі стрибки, головні болі, багато інсультів зараз — вже як наслідок. 

Для початку, треба зробити собі графік, режим дня — відпочинок, активність, сон. Ми маємо висипатися 8-9 годин, треба лягати до 23-ї години і відповідно прокидатися. Потрібно харчуватися 4-5 разів на день невеликими порціями, близько 4 годин перерви між ними, і вживати достатню кількість води. З харчування треба вилучити мучні вироби та солодке. Слідкувати за вагою й робити звичайні фізичні навантаження, які можливі в домашніх умовах, — тут вже кому що дозволяє. Контролювати тиск і звертатися до лікаря, самостійно не корегувати", — сказала вона.

Читайте також: Карантин в Україні: лікар пояснив, в яких регіонах не потрібен локдаун

Британські дієтологи кажуть, під час локдаунів люди витрачають менше кілокалорій, а їдять більше, причому не яблук і вареної курятини, а чіпсів та цукерок. Таким чином, стверджують лікарі, люди заїдають стрес та намагаються компенсувати відсутність позитивних емоцій. Позбутись зайвої ваги не допомагають навіть заняття спортом. Адже якщо ви тренуєтесь тричі на тиждень, то в залі спалюєте не більше 17% тижневих калорій. Ще 8% витрачається на перетравлювання їжі. А решта 75% — це побутова активність: прогулянки, поїздки на роботу та навіть походи по магазинах.

Але зараз більшість населення планети працює та навчається дистанційно, на вулицю зайвий раз ходити не рекомендують, що вже казати про шопінг. Тож не витрачена енергія осідає у вигляді зайвих кілограмів.

У Німеччині особливо хвилюються за дітей та підлітків. Дієтологи кажуть, без регулярних занять у школі в учнів змінився розклад дня та харчові звички. У країні стали споживати набагато більше солодкого та жирного. А кількість дітей, які регулярно займаються спортом, знизилась у 10 разів. 

Джерело Україна 24 Теги