"Росія не піде з Донбасу добровільно": військовий експерт назвав причину

Дмитро Снєгирьов оцінив вірогідність повернення Донбасу політико-дипломатичним шляхом

"Росія не піде з Донбасу добровільно": військовий експерт назвав причину

Росія не збирається добровільно йти з Донбасу, оскільки за роки окупації українських територій витратила близько 14 млрд доларів на військову інфраструктуру.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів військовий експерт, співголова громадської ініціативи "Спільна справа" Дмитро Снєгирьов.

На думку експерта, вірогідність повернення Донбасу політико-дипломатичним шляхом досить низька.

"Росія блокує будь-які спроби України дипломатичного врегулювання конфлікту на Донбасі. Мало того, Росія просуває свій план, який полягає фактично у федералізації України й ставить під питання сам факт існування незалежної України. Тому я скептично ставлюся до політико-дипломатичного шляху звільнення окупованих територій, враховуючи ту військову інфраструктуру, яка наразі є на окупованих територіях – це 30 тис. особового складу 1-го і 2-го армійських корпусів плюс до 5 тис. збройних сил Росії", - зазначив він.

Читайте також: Росія розганяє новий фейк про Донбас: озвучені тривожні дані

Популярні відео

За словами Снєгирьова, для підтримки військової інфраструктури на окупованих територіях Росія щороку витрачає 2 млрд доларів.

"Тобто за 7 років окупації – приблизно 14 млрд доларів. Казати про те, що Росія добровільно вийде з окупованих територій – ні, не можна", - підкреслив він.

Читайте також: Переговори щодо Донбасу: в "Слузі народу" пояснили нову провокацію Росії

Військовий експерт нагадав, що РФ розгорнула широкомасштабну роздачу російських паспортів мешканцям окупованих територій.

"Зараз цифра коливається в межах 500-600 тис. Тобто йдеться про фактичне закріплення окупованих територій у політико-правовому полі Росії. Росія залишає за собою право безпосереднього військового втручання у разі виникнення загрози життю уже безпосередньо громадянам Росії, а не російськомовним громадянам України, як ішлося раніше", - пояснив він.

Раніше радник української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що Україна могла б знищити "армії ДНР і ЛНР", якби не підтримка Росії.

Джерело Україна 24 Теги