"Може викликати рак": дієтологиня попередила українців про небезпечний продукт

За словами експертки, молоко не завжди буває корисним

"Може викликати рак": дієтологиня попередила українців про небезпечний продукт

Молоко може містити добавки, які негативно позначаються на здоров'ї людини, а іноді навіть здатні викликати онкозахворювання.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла сімейна дієтологиня Юлія Трофимчук.

"Є молоко типу А1 і А2 - "диявольське" і "янгольське" молоко. Молоко типу А1, "диявольське" - і вже є перевірені наукові дослідження в Інституті ім. Богомольця. Воно має один з білків, який називається бета-казеїн, який у шлунково-кишковому тракті розщеплюється до бета-казоморфінів. Це опіат, який погано позначається на нашому організмі. Це веде до того, що в дитячому віці можуть бути проблеми з серцем, і в дорослому віці викликати серцево-судинні захворювання і ракові пухлини", - розповіла Трофимчук.

Читайте також: Яке молоко не можна вживати: українцям дали пораду

За словами дієтолога, молоко є корисним продуктом для дітей, однак "ніде в природі ви не зустрінете дорослу особину, яка харчувалася б молоком".

"Молоком харчуються тільки телята, козенята, ті, хто в молодшому віці - щоб вигодовувати їх. Коли діти з віком переходять вже на іншу їжу, то молоко може мати властивість не перетравлюватися, зокрема лактоза. З віком навіть вимикаються гени, які перетравлюють лактозу, молочний цукор. Коли лактоза в дорослому віці перетравлюється, значить, в гені є якась мутація. Це вже не норма. Друге - коли ви перетравлюєте молоко в дорослому віці, ви повинні розуміти, що молоко - це найбільш слизоутворюючий продукт", - зазначила вона.

За словами дієтологині, в дорослому віці користь може приносити не молоко, а кисломолочні продукти.

Читайте також: Як правильно вибрати масло в магазині: українцям дали прості поради

Керівник центру експертиз "Тест" Валентин Безрукий в ефірі телеканалу "Україна 24" також розповів про якість молока в Україні та пояснив, від чого залежить його смак.

Джерело Україна 24 Теги