Освіта за найвищими стандартами: "Метінвест" побудує університет у Маріуполі

Рінат Ахметов вважає, що якісна освіта має стати національною ідеєю в Україні

Освіта за найвищими стандартами: "Метінвест" побудує університет у Маріуполі

Краще, ніж у Євросоюзі та США, навчатимуть технічних спеціальностей у Маріуполі. Це – амбітний план компанії "Метінвест" Ріната Ахметова.

Починатимуть з нуля – будуватимуть політехнічний виш. Громада – "за", це затвердили на слуханнях. Зводити інститут уже почали. Який вигляд матиме заклад, засновники вже показали. Автор проєкту - японець Хірокі Мацура з нідерландського бюро. Одинадцять докторів та вісімнадцять кандидатів наук уже розробляють навчальні плани. Перші студенти мають сісти за парти вже наступного року.

"Я взявся за цей проєкт, бо Маріуполь – прекрасне місто. По-друге, тут почало зменшуватися населення, і ця проблема є й у містах на моїй батьківщині в Японії. По-третє, мені цікаво гармонійно поєднати будівлю університету з місцевим парком", - розповів архітектор Хірокі Мацура.

Читайте також: "Метінвест" і телеканал "Україна" увійшли до топ-50 найкращих компаній країни

Проєкт прокоментував генеральний директор ТОВ "Метінвест Холдинг" Юрій Риженков.

"Наші молоді люди все частіше обирають закордонні університети для здобуття вищої освіти, особливо технічної. Акціонери компанії, сама компанія, ухвалили рішення відкрити перший в Україні саме технічний виш, який буде створено за найкращими світовими стандартами", – сказав Риженков.

Популярні відео

Водночас, бізнесмен Рінат Ахметов зазначив, що "головна інвестиція – це якісна освіта".

"Певен – саме підвищення якості освіти має стати національною ідеєю України, силою, яка має об'єднати українців. Щоб Україні не втратити своєї промисловості, перший і найважливіший крок, який маємо зробити – це повернути технічну освіту на її історично високий рівень. Той рівень, який дозволить підприємствам успішно працювати і випускати якісну продукцію, а їхнім співробітникам - гідно жити і пишатися своїми професіями. "Метінвест Політехніка" - не просто новий технічний університет. Це – наш внесок у майбутнє, який створює міцний технологічний і кадровий фундамент для розвитку України", - наголосив Ахметов.

Джерело Україна 24 Теги