Вакцинація від коронавірусу: Степанов пояснив, чи можливі побічні ефекти

Також міністр розповів, чи дає вакцинація 100% захисту від захворювання

Вакцинація від коронавірусу: Степанов пояснив, чи можливі побічні ефекти

В Україні побічні ефекти після щеплення від коронавірусу зафіксовані менше ніж у 0,5% випадків.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Понад 92 тис. вакцинованих на ранок (19 березня – ред.), 455 зареєстрованих побічних реакцій - це менше ніж 0,5%. З них лише три реакції, які так чи інакше потребували нагляду лікаря. Всі решта – це нескладні звичайні побічні реакції", - повідомив міністр.

Читайте також: Очільник МОЗ спрогнозував, коли вакцини від COVID-19 з'являться в аптеках

Водночас Степанов нагадав, що вакцинація не дає 100% захисту від захворювання.

"Імунітет починає формуватися від 14-го до 22-го дня після вакцинації. У світі немає жодної вакцини від будь-якої хвороби, яка б на 100% захищала від захворюваності. Якийсь відсоток людей точно не захворіє, якийсь може захворіти, але людина хворітиме у легкий або безсимптомний спосіб, не потребуватиме кисневої терапії, реанімації, ця людина точно житиме. Це і має назву ефективність. Вакцина дорівнює життю", - наголосив він.

Популярні відео

Також очільник МОЗ прокоментував скандал у Європі з вакциною AstraZeneca, від якої відмовились кілька країн через ймовірні побічні реакції, але потім поновили вакцинацію.

"Щодо припинення використання вакцини, а точніше певної серії вакцини, яка була випущена в ЄС. Наші лікарі не вбачали жодної причини це робити. Ми були впевнені, що буде саме таке рішення, що не буде ніякого зв'язку між вакцинацією AstraZeneca і тромбозом", - заявив Степанов.

Читайте також: Вакцинація в Україні: Степанов пояснив, кому призначені залишки вакцини

Також міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що темпи вакцинації в Україні пришвидшаться.

Джерело Україна 24 Теги