"Карантин не працює": лікар жорстко розкритикував протиепідемічні заходи

Андрій Александрін розповів, що медики говорили про карантин два місяці тому

"Карантин не працює": лікар жорстко розкритикував протиепідемічні заходи

Лікарі говорили про необхідність карантину ще в січні. Про це розповів епідеміолог, керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми зараз спостерігаємо тільки за рівнем госпіталізацій, тому що якщо з рівнем нових виявлених випадків COVID-19 ми бачимо певні маніпуляції, пов'язані з кількістю протестованих, отже з приводу госпіталізацій — це єдина цифра, з якою можна працювати. Так ось, ми почали звертати увагу ще в січні 2021 року на нову рекордність госпіталізацій щодня. Ми ще тоді звертали увагу, що потрібно застосовувати карантинні заходи", — сказав він.

Читайте також: "Нам теж не подобається": "слуга народу" висловився про новий карантин

Популярні відео

Александрін заявив, що карантин у тому вигляді, як в Україні, не працює.

"Ми, якщо чесно, не побачили жодного локдауну і жодного карантину. Як приклад моїх слів: якщо у нас з сьогоднішньої ночі вводяться жорсткі карантинні заходи, то в понеділок вранці в годину пік ми можемо вийти на зупинку і подивитися, яка кількість людей запихається в транспорт як оселедець. Якщо це більше ніж 50% сидячих місць, то ні про яке зниження захворюваності мови бути не може. І всі подальші так звані "зниження", які нам будуть показувати, — це не більше ніж маніпуляції з боку влади. Якби в нашій країні чесно виконувався адаптивний карантин...

Питання в тому, наскільки держава може дати інструмент, яким населенню буде зручно користуватися і виконувати. На сьогодні такого інструменту немає. А якщо держава тільки плодить папірці та обмежує життєдіяльність суспільства, такі заходи не спрацьовують", — заявив він.

Раніше повідомлялося, що Європа визнала вакцину AstraZeneca безпечною та ефективною, а президент України Володимир Зеленський заявив, що не бачить підстав для припинення вакцинації.

Джерело Україна 24 Теги