В Європі прийняли рішення щодо AstraZeneca: Зеленський сказав, чи продовжиться вакцинація

Європейські країни вирішили поновити застосування AstraZeneca після припинення вакцинації

В Європі прийняли рішення щодо AstraZeneca: Зеленський сказав, чи продовжиться вакцинація

Безпечна та ефективна — своє рішення щодо вакцини AstraZeneca оголосило Європейське агентство з лікарських засобів. Там заявили, що щеплення саме цією вакциною не збільшує загального ризику розвитку тромбів. Раніше понад 20 європейських країн відмовились імунізувати населення AstraZeneca через ймовірні побічні реакції. Експерти ВООЗ та європейської медагенції провели розслідування і встановили: ефект від щеплення більший за можливі ризики. Тож чиновники закликали не боятися і продовжити вакцинацію.

Голова організації Емер Кук підкреслила — AstraZeneca ефективно захищає від COVID-19, а також дозволяє знизити ризики важкого перебігу хвороби. Водночас повністю виключити зв'язок між випадками тромбозу і вакциною фахівцям не вдалося, тому регулятор продовжить відстежувати такі тенденції.

Після висновку Європейського агентства з лікарських засобів деякі країни оголосили, що поновлюють щеплення вакциною AstraZeneca. Це Франція, Італія, Литва, Іспанія, Португалія, Нідерланди та Німеччина. Британський прем'єр-міністр Борис Джонсон заявив, що вже сьогодні планує зробити собі щеплення. 

Читайте також: Смерть від коронавірусу набагато реальніша — лікар про побічний ефект вакцини

Підстав для призупинення вакцинації препаратом CoviShield від AstraZeneca в Україні немає. Про це заявив президент Володимир Зеленський. Та наголосив — проти вакцини AstraZeneca йде інформаційна кампанія.

"Я вважаю, що інформаційна атака на AstraZeneca. Я сам вакцинувався, і я стою перед вами, говорю. І це також факт. Тому я вважаю, що це серйозна інформаційна протидія проти цієї вакцини, вона найдоступніша. Я не знаю, ким вона розпочата, але на рівні України підстав зменшувати вакцинацію AstraZeneca я не бачу. Від нашого МОЗу я також цієї інформації не отримував", — сказав він.

Читайте також: Лікар відповів на три популярні запитання про вакцинацію від коронавірусу

Популярні відео

До кінця квітня в Україну мають поставити близько 4 мільйонів доз вакцин від коронавірусу. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"У нас найближчим часом є півтора мільйона доз вакцини Covishield, які ми маємо отримати, згідно з контрактом, до 31 березня. Є 700 тисяч доз вакцини Sinovac, які ми повинні отримати також у березні цього року. У квітні ми повинні отримати інші вакцини Sinovac. Один мільйон двісті тисяч доз. Ми повинні отримати близько 600-700 тисяч доз від ініціативи COVAX. У нас підписано ще 10 мільйонів доз вакцини Novavax. Думаємо, ми почнемо отримувати її в червні цього року", — сказав він.

Американську вакцину Pfizer Україна отримає у квітні. Про це заявив завідувач відділення стратегії імунізації Центру громадського здоров’я Олександр Заїка в ефірі одного з телеканалів. За його даними, препарат надходитиме партіями. Коли саме — узгоджують із постачальниками. Нагадаємо, Україна чекає на першу партію вакцини Pfizer — 117 тисяч доз.

Читайте також: Чекати другого щеплення від коронавірусу доведеться довше - Степанов пояснив чому

Нагадаємо, Данія призупинила вакцинацію препаратом AstraZeneca через смерть однієї людини та виявлення декількох випадків тромбозу після щеплення на час з'ясування, чи є зв'язок між вакцинацією і наслідками. Пізніше деякі країни також призупинили використання вакцини, оскільки з'явилися дані, що препарат може провокувати виникнення тромбів.

Джерело Україна 24 Теги