Росія увійшла на підготовлений ґрунт — експерт назвав причину захоплення Криму

Семен Кабакаєв розповів, чи можна було відстояти Крим військовим способом

Росія увійшла на підготовлений ґрунт — експерт назвав причину захоплення Криму

Про причини захоплення Криму Росією розповів в ефірі каналу "Україна 24" координатор проєкту "Стоп Терор" Семен Кабакаєв.

"Протягом десятиліть з моменту відновлення незалежності України Росія прийняла стратегію і робила в Україні все, щоб зробити нашу державу своїм сателітом. Фактично їй це успішно вдавалося. На цьому рівні відпрацьовувались церква, знищення мови, культури, викривлення історії. Йшла інформаційна війна – ми бачили, які були телеканали, які на них були спікери та що вони намагались довести про дружбу з Росією.

Тобто української політики в Україні фактично не відбувалося, а почала вона відбуватись з 2014 року. Коли ми говоримо, чи можна було щось у Криму зробити, я кажу, що перший російський БТР заїхав у Крим уже на підготовлений ґрунт. Цей ґрунт підготувала ця гуманітарна складова", — сказав він.

Читайте також: Війна з Росією через воду в Криму: військовий експерт оцінив ймовірність

Популярні відео

Експерт також розповів, чи можна було зброєю відстояти Крим.

"У мене багато друзів-військових, ми аналізували ці події. Наприклад, найбільша у Криму 36-а бригада фактично спалила паспорти й перейшла на бік Росії, 501-й батальйон так само перейшов. Зраджували керівники на найбільших посадах, які були призначені Генштабом та Міноборони. Це відбулось за рахунок "м’якої сили", про яку говорив Путін. До цих людей приїжджали казаки з Росії, люди, з якими вони служили раніше або товаришували, обіцяли їм гроші, нові посади – і ті зраджували та переходили. Майже всі українські підрозділи були дезорієнтовані шляхом проведення спецоперацій, які робили ГРУ і ФСБ", — сказав він.

Раніше російський політолог Дмитро Орєшкін розповів, у яку суму обходиться Росії утримання Криму.

Джерело Україна 24 Теги