Смерть від коронавірусу набагато реальніша — лікар про побічний ефект вакцини

Федір Лапій пояснив, наскільки небезпечні ймовірні наслідки вакцинації

Смерть від коронавірусу набагато реальніша — лікар про побічний ефект вакцини

У деяких вакцинованих препаратом AstraZeneca фіксують утворення тромбів, анафілактичний шок. Чи загрожує це здоров'ю, розповів в ефірі каналу "Україна 24" член Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій.

"З точки зору кризової ситуації це вважається серйозно, бо населення може це сприймати як реальність. Ми не заперечуємо наявності анафілактичного шоку, таке трапляється з частотою 1 на мільйон. Тому ми й рекомендуємо 30 хвилин не залишати місце щеплення. Під рукою має бути такий препарат, як адреналін, власне кажучи, він використовується як основний лікарський засіб у лікуванні анафілактичного шоку", — сказав він.

Читайте також: Лікар відповів на три популярні запитання про вакцинацію від коронавірусу

Популярні відео

За словами експерта, навіть якщо є зв'язок тромбозу з вакциною, це виправданий ризик.

"До питання тромбозу, на якому зараз спекулюють, обговорюють – насправді, на оральні контрацептиви у жінок тромбоз виникає частіше. Якщо подивитися на вакцину Pfizer, то тромбози у Великій Британії також були зареєстровані. Навіть якщо говорити, що тромбоз присутній – яка у нас альтернатива для того, щоб зберегти життя і не захворіти на коронавірус? Бо ми знаємо, що коронавірус забирає життя багатьох, а якщо подивитися на статистику по ЄС і Великій Британії, що на 17 млн використаних доз AstraZeneca зафіксовано лише 37 випадків – це в середньому 1 випадок на 460 тис. використаних доз. Смерть від коронавірусу набагато реальніша, і COVID-19 є небезпечнішим у плані виникнення тромбозів", — сказав він.

Читайте також: "Давайте не розносити фейки" — лікар про проблему з вакциною AstraZeneca

Нагадаємо, Данія призупинила вакцинацію препаратом AstraZeneca через смерть однієї людини та виявлення декількох випадків тромбозу після щеплення на час з'ясування, чи є зв'язок між вакцинацією і наслідками. Пізніше деякі країни також призупинили використання вакцини, оскільки з'явилися дані, що препарат може провокувати виникнення тромбів.

Джерело Україна 24 Теги