"Ситуація критична": Кличко про коронавірус і локдаун в Києві

Віталій Кличко відповів на заклик компенсувати установам культури збитки від карантину

"Ситуація критична": Кличко про коронавірус і локдаун в Києві

Міністр культури Олександр Ткаченко просить компенсувати збитки закладам культури в Києві через новий локдаун з 20 березня. Мер Києва Віталій Кличко відповів на цю заяву в ефірі каналу "Україна 24".

"Я можу сказати у відповідь пану Ткаченку, коли був загальний державний локдаун, наскільки Мінкультури фінансувало заклади культури, чекаю цифри, скільки було інвестовано, яка була підтримка. По-друге, я чув в ефірі, що бізнесмени кажуть, що закуплено багато продуктів тощо. Дуже добре, що ми говоримо про продукти, а не про життя. Я хотів би нагадати, щоб не виникла така ситуація, коли в рефрижераторах зберігали тіла людей, які померли від коронавірусу в Нью-Йорку", — сказав він.

Читайте також: Степанов назвав умову для нового локдауну в Україні

Популярні відео

Мер попередив, що ситуація з коронавірусом у столиці дуже серйозна.

"Можу сказати як мер, що ситуація у Києві критична. Якщо ми зараз не зробимо обмежень, то коли люди будуть кликати медиків на допомогу, медицина буде на межі колапсу. Бо лікарні зараз майже всі заповнені, і затягування з введенням карантину може призвести до колапсу медичної системи.

Життя і здоров’я людей є пріоритетом перед продуктами чи відвідуванням спортивних закладів тощо. Я чітко розумію, наскільки непопулярне таке рішення, але це єдине рішення, яке ми можемо зараз реалізувати. Таким самим шляхом вже довгий період ідуть інші європейські країни. Нічого нового ми не придумали, ми рухаємося за протоколом, який виписаний ВООЗ", — сказав він.

Читайте також: Локдаун в Києві: Кличко зробив тривожну заяву

Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко оголосив про введення жорсткого карантину в столиці з 20 березня по 6 квітня. Будуть закриті ТРЦ, кінотеатри, магазини, крім продуктових, аптек, зоотоварів, і побутових товарів, заборонено проведення масових і релігійних заходів, спортивних заходів з глядачами, а заклади громадського харчування можуть працювати тільки на винос. Школи переходять на дистанційне навчання, дитсадки працюють у звичайному режимі. Роботу транспорту не припинятимуть.

Джерело Україна 24 Теги