Лікар відповів на три популярних питання про вакцинацію від коронавірусу

Вадим Арістов, зокрема, пояснив, на кому лежить відповідальність за результати вакцинації

Лікар відповів на три популярних питання про вакцинацію від коронавірусу

Лікар-інфекціоніст Вадим Арістов в ефірі телеканалу "Україна 24" відповів на запитання телеглядачів щодо вакцинації від коронавірусу.

На запитання, на кому лежить відповідальність, якщо після вакцинації людина захворіла, Арістов відповів:

"На жаль, так влаштована система, що за наслідки від вакцинації виробник вакцин не несе відповідальності. Тому в державах створюються спеціальні програми для страхування і компенсації наслідків від таких можливих реакцій. Але їх одиниці на всю країну".

Читайте також: Всіх українців обіцяють вакцинувати до кінця року: подробиці від Ляшка

Популярні відео

Лікар також пояснив, чи може тест на COVID-19 показувати позитивний результат через щеплення.

"Навесні були фейкові повідомлення в телеграм-каналах, що наші відомі політики через те позитивні на COVID-19, що таємно вакцинувалися російською вакциною, і тести нібито знаходять залишки цієї вакцини. Це повний фейк... Все таки при тестуванні шукають шматочки або генетичного матеріалу, або білка вірусу. Вакцина не має повного переліку всіх генетичних послідовностей цього вірусу або білків. Це технічно неможливо", - сказав він.

Читайте також: Кому можна вакцинуватися від COVID-19 — лікарка відповіла на запитання українців

Інфекціоніст прокоментував поширену думку, "що якщо є реакція організму на щеплення - це добре".

"Не можна прямо так говорити офіційно з точки зору медичної науки, про це немає досліджень, доказів. Вакцина працює за тими цифрами, які ми бачимо за попередніми медичними дослідженнями, близько 83% у Astrazeneca. Прямого зв'язку немає. Однак температуру збивати після щеплення не можна, краще побути в такому стані, як є, поспати", - сказав Арістов.

Раніше академік НАН України Сергій Комісаренко в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що в Україні має бути не менше 100 тис. імунізацій на добу, щоб масова вакцинація дала результат. 

Джерело Україна 24 Теги