Перейменування стадіону у Львові на честь Бандери: названі наслідки

Міжнародна реакція може бути дуже гучною, вважають в Українському інституті національної пам'яті

Перейменування стадіону у Львові на честь Бандери: названі наслідки

Перейменування стадіону у Львові на честь Степана Бандери може викликати значно бурхливішу міжнародну реакцію, ніж стадіон імені Романа Шухевича в Тернополі.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила керівниця напрямку міжнародної співпраці Українського інституту національної пам'яті Олена Снігир.

"В даному випадку міжнародна реакція може бути дуже гучною, (більше) ніж навіть у випадку з тернопільським стадіоном, просто тому що протести Польщі та Ізраїлю проти фігури Степана Бандери, проти героїзації, є більш сильними. Тому не треба мати ілюзій, треба очікувати відповідної реакції міжнародних партнерів. З іншого боку хочу наголосити, що це наша внутрішня справа, як ми називаємо наші інфраструктурні об'єкти, стадіони зокрема", - сказала вона.

Читайте також: "Вчіть історію!" — Ляшко і Бужанський посварилися в прямому ефірі через Шухевича

Популярні відео

Снігир зазначила, що стадіон не перебуває у віданні територіальної громади, тому депутати Львівської облради змушені були звертатися щодо перейменування до уряду України. За її словами, далі має відбутися міжвідомча процедура погодження цього питання.

"Навіщо це було робити - питання до самих депутатів, які виступили з відповідним зверненням. Такі речі мають робитися дуже виважено, після тривалих публічних дискусій і обговорень, і громада, в першу чергу львівська, має одностайно підтримати це… Наразі після міжнародної реакції на найменування стадіону в Тернополі іменем Шухевича, це виглядає як популістський крок. Це не виглядає виваженим рішенням", - наголосила співробітниця УІНП.

Читайте також: У Києві знайшли спосіб позбутися радянських символів: озвучені подробиці

Нагадаємо, Львівська облрада підтримала звернення до Кабміну щодо присвоєння стадіону "Арена Львів" імені Степана Бандери. Раніше депутати Тернопільської міської ради ухвалили рішення про перейменування місцевого стадіону на честь Романа Шухевича. Цей крок розкритикували в Польщі та Ізраїлі.

Раніше доктор психологічних наук Вадим Васютинський розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", як у Києві відреагували на перейменування проспекту Бандери.

Джерело Україна 24 Теги