"Тривало менше хвилини": Держприкордонслужба про порушення кордону російським вертольотом

"Держприкордонслужба відразу відреагувала на порушення", - зазначив Демченко

"Тривало менше хвилини": Держприкордонслужба про порушення кордону російським вертольотом

Спікер Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі телеканалу «Україна 24» прокоментував ситуацію з російським вертольотом, який порушив повітряний простір України.

«Потрібно розуміти, що як Росія, так і Україна здійснюють повітряний моніторинг уздовж ліній державного кордону, російська сторона фактично здійснила порушення режиму державного кордону України, це порушення тривало менше хвилини, після чого вертоліт розвернувся і покинув повітряний простір нашої держави. У Держприкордонслужби є сухопутний компонент для охорони держкордону, а за повітряний простір відповідають Збройні сили», - зазначив Демченко.

Читайте також: Російський вертоліт-порушник кордону: генерал-майор СБУ зробив несподівану заяву

Популярні відео

Він наголосив, що якби відбувалося явне вторгнення, то вже мала б підніматися у повітря авіація.

«Реагувати потрібно, Держприкордонслужба відразу відреагувала на порушення, ми зажадали від російської сторони повідомити обставини, які призвели до порушення, та належність літального апарату. Проте їхня відповідь була досить короткою, вони так і написали, що, посилаючись на прилади об'єктивного контролю, вони не бачать порушення, хоча саме порушення чітко зафіксував наш прикордонний наряд, і так само зафіксовано на відеоспостереженні», - заявив прикордонник.

Читайте також: У Москви нервова реакція - Гармаш пояснив нове загострення на Донбасі

16 березня Державна прикордонна служба повідомила, що російський вертоліт порушив український повітряний простір в Сумській області.

Джерело Україна 24 Теги