Чекати другого щеплення від коронавірусу доведеться довше - Степанов пояснив, чому

МОЗ збільшило інтервал між першим та другим щепленнями CoviShield з 28 днів до 90

Чекати другого щеплення від коронавірусу доведеться довше - Степанов пояснив, чому

Міністерство охорони здоров'я за рекомендацією Національної технічної групи експертів збільшило інтервал між першим та другим щепленнями вакциною CoviShield з 28 днів до 90 днів. З якою метою це було зроблено в ефірі каналу "Україна 24" пояснив очільник МОЗ Максим Степанов.

"Відповідно до досліджень, що були проведені у Великій Британії, Канаді, Франції, в інших країнах, які раніше почали вакцинацію разом з компанією AstraZeneca, для того, щоб досягти більшої ефективності вакцини, потрібно, щоб період між першим і другим щепленням оптимально був до 12 тижнів, краще 12 тижнів. Наші імунологи вивчили це питання і рекомендували Міністерству охорони здоров'я збільшити з 4 до 12 тижнів. Це пов'язано з ефективністю дії вакцини, з більшим захистом людини", - сказав Степанов.

Читайте також: "Майже не проводиться": вакцинацію в Україні порівняли з іншими країнами

Популярні відео

Також міністр ще раз нагадав про те, що випадків побічних ефектів від щеплень дуже мало.

"Щодо побічних ефектів. При здійсненні 62 тис. щеплень на вчорашній день у нас було 362 побічних ефекти, незначних, це менше 1%. З приводу європейських країн, які призупинили щеплення вакциною AstraZeneca, то я впевнений, що це тимчасовий захід. Регулятор вивчає, чи можливо, щоб побічна реакція на вакцинацію була саме така. Вчора була заява європейського регулятора, що ніяких зв'язків між тромбозом і вакцинацією не встановлено", - сказав Степанов.

Читайте також: Росія агресивно просуває свою вакцину на Захід — журналіст розповів навіщо

Раніше Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24" прокоментував припинення вакцинації препаратом AstraZeneca в деяких європейських країнах.

Джерело Україна 24 Теги