Помилкові ПЛР-тести: лікарка пояснила, чому може не виявлятися коронавірус

Лікарка розповіла, чи пов'язані помилкові тести з мутацією вірусу

Помилкові ПЛР-тести: лікарка пояснила, чому може не виявлятися коронавірус

У пацієнтів з COVID-19 можуть бути негативні ПЛР-тести — про причини розповіла в ефірі каналу "Україна 24" керівниця Центру респіраторної медицини клініки "Феофанія" Світлана Гук. Зокрема, вона відповіла, чи пов'язане це з мутаціями вірусу.

"У нас віруси не типують, прямого дослідження штаму вірусу в нас не відбувається. З іншого боку, можна типувати віруси нібито зворотним шляхом, методом ПЛР. В залежності від того, які саме реактиви має дана лабораторія… є реактиви, які налаштовані лише на уханський вірус. Є реактиви, які сприймають уханський і британський віруси. Це залежить від виробника тестів, якими користується лабораторія", — сказала вона.

Читайте також: "Немає підтвердження": Степанов висловився про припинення вакцинації AstraZeneca

Популярні відео

За словами експертки, деякі тести просто не реагують на мутації.

"Ситуація, коли неодноразово важких пацієнтів з класичною картиною COVID-19, і ПЛР-тест один, другий, третій є негативними – скоріше за все це саме той випадок, коли лабораторія не має можливості бачити позитивний ПЛР в разі такого штаму", — пояснила вона.

Раніше начальник Головного управління Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан розповів, чи існує український штам коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги