"За межею здорового глузду": дитячий омбудсмен прокоментував скандал з 8-річною моделлю

Микола Кулеба вважає, що для припинення подібних ситуацій потрібне спеціальне законодавство

"За межею здорового глузду": дитячий омбудсмен прокоментував скандал з 8-річною моделлю

Поліція відкрила провадження за фактом "роману" 8-річної моделі й 13-річного блогера, чиї фото і відео в "Інстаграмі" привернули загальну увагу і викликали обурення. Уповноважений з прав дитини Микола Кулеба вважає, що ця ситуація може послужити прикладом для інших підлітків, і держава має присікати подібні речі.

Про це він сказав в ефірі каналу "Україна 24".

"Правоохоронці розслідують ситуацію, соціальні служби зустрічаються з матір'ю, спілкуватимуться з дітьми, нам треба з'ясувати всі обставини. Це дуже провокативна ситуація, вона взагалі за межею здорового глузду. Ясно, що за всім стоять дорослі, які пишуть сценарії, розповідають дітям, що потрібно говорити, як стояти, винаймають квартиру для дітей, продюсують. Це неприйнятно для дітей такого віку. Зрозуміло, що всі діти хочуть виглядати дорослими, але не таким шляхом, коли ти показуєш оголені частини тіла, цілуєш дорослого хлопця, який майже удвічі старший", - сказав омбудсмен.

Читайте також: "Діти шоковані": відомий кулінар розповів, як триває реформа шкільного харчування

Популярні відео

За словами Кулеби, держава повинна реагувати на такі події, оскільки може з'явитися небезпечний прецедент, й інші підлітки в гонитві за популярністю поводитимуться подібним чином.

"Зважаючи на те, що мільйони переглядів у цих фото і відео, вони можуть призвести до спроб підлітків повторити те, що відбувається, заробити собі лайки та гроші. Держава не може таке допустити. І сьогодні на рівні центральних органів і парламенту ми обговорюємо питання, яким чином держава може врегулювати, яким способом, що для цього потрібно зробити. Можливо, потрібні зміни в законодавство, зараз юристи цим займаються", - сказав омбудсмен.

Читайте також: "Діти не отримають правильну освіту": Тимошенко вказала на проблему через карантин

Кулеба наголосив, що з дітьми працюватиме психолог.

Зазначимо, що скандал у соцмережах спалахнув після того, як діти оголосили в "Інстаграмі" про те, що почали зустрічатися. Також вони опублікували відео з поцілунками, знімали челендж, під час якого повинні бути прикуті один до одного ланцюгами протягом 24 годин. Акаунт дівчинки веде її мати.

Джерело Україна 24 Теги