"Інтернет вимкнути неможливо" — експерт про ідею СБУ і РНБО

В Інтернет-асоціації України розповіли, який закон про інтернет потрібен Україні

"Інтернет вимкнути неможливо" — експерт про ідею СБУ і РНБО

Член правління Інтернет-асоціації України Олександр Глущенко в ефірі телеканалу "Україна 24" прокоментував ініціативу СБУ і РНБО законодавчо врегулювати питання блокування сайтів.

"Як показує російська практика, якщо ми подивимося на війну Роскомнадзору з Telegram, вона не привела до перемоги Роскомнадзору. Ми в Інтернет-асоціації виступаємо проти блокувань у тому вигляді, в якому вони зараз є в Україні, ми проти перекладання відповідальності на інтернет-провайдерів.

Нам потрібні зміни в законодавстві, вони мають бути реальними працюючими та відповідати технічним засадам, тому що інколи складається враження, що людям ввижається: натиснув кнопочку – і все, інтернет перестав працювати. Нагадую, інтернет був задуманий, як система, яка працює під час чи після атомної війни, і вимкнути його нереально", — сказав він. 

Читайте також: Шахрайство при купівлі в інтернеті: як не стати жертвою обману

Популярні відео

Експерт зазначив, що процедуру треба детально прописати в законі.

"Закон потрібно розробляти, потрібен діалог, потрібно чітко розписати, хто за що відповідає, щоб не було такої ситуації, як декілька тижнів тому, коли рішенням адмінсуду були заблоковані 423 чи 426 сайтів, відповідальність перекладена на інтернет-провайдерів, суд вирішив, що треба блокувати, але не розповів, як це треба блокувати. Було рішення щодо блокування телеграм-каналів, і ніхто не знає, як це зробити, тому що це зробити технічно нереально", — сказав він.

Читайте також: Наслідки непередбачувані — політолог про заяву Путіна щодо небезпеки інтернету

Нагадаємо, Служба безпеки та Рада національної безпеки та оборони України запропонували закріпити в законі механізм обмеження доступу до сайтів і сервісів. На їхню думку, в цій сфері є "сліпа зона", яка може нести загрозу територіальній цілісності України.

Джерело Україна 24 Теги