Чи існує український штам коронавірусу - відповідь спеціаліста

За словами Олега Рубана, в Україні на цей час зафіксований штам, який є агресивнішим

Чи існує український штам коронавірусу - відповідь спеціаліста

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що окремого, так званого українського, штаму коронавірусу не існує.

"В Україні підтверджений штам британського коронавірусу в Івано-Франківській області ще два тижні тому. Британський штам циркулює в різних регіонах, інші штами не підтверджені. Що стосується нового збудника, українського, такого немає. Є збудники, які циркулюють у всіх країнах: південноафриканський, бразильський, іспанський, британський - за минулий рік цей збудник пройшов 12 тис. мутацій. Але актуальний у всьому світі й у нас британський, який агресивніший і вражає молодь від 20 до 40 років", - розповів Рубан.

Читайте також: Коронавірус вражає нові групи населення — лікарка назвала причину

Популярні відео

Також експерт розповів про ситуацію із захворюваністю в Києві. За словами Рубана, "встановлено антирекорд".

"У Києві ситуація повністю прогнозована, ми говорили ще в січні, що в березні будуть максимальні показники захворюваності. Це пов'язано з двома факторами - сезонність та завершення локдауну (повернення до роботи й навчання після канікулярно-відпускного періоду). Сьогодні найбільше хворіють в організованих колективах, де не дотримуються правил безпеки, і в сім'ях, де теж не дотримуються елементарних правил. Сьогодні ми фіксуємо антирекорди й будемо, на жаль, далі фіксувати, це пов'язано з різким поширенням серед молоді", - сказав Рубан.

Читайте також: Це не третя хвиля: лікар зробив заяву щодо коронавірусу в Україні

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що новий штам коронавірусу в Україні виявився більш смертельним, ніж вважалося.

Джерело Україна 24 Теги