Захворів після вакцинації: випадку з санлікарем Ляшком дали пояснення

Академік НАН України розповів, що чекає на людину, якщо вона захворіє між двома етапами щеплення

Захворів після вакцинації: випадку з санлікарем Ляшком дали пояснення

Заступник міністра охорони здоров'я, головний санлікар України Віктор Ляшко захворів на коронавірус після вакцинації, оскільки в його організмі не встигла виробитись достатня кількість антитіл. При цьому щеплення дозволить йому перенести хворобу значно легше, ніж тим, хто не вакцинувався.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки і оборони, академік НАН України Сергій Комісаренко.

Читайте також: Кому можна вакцинуватися від COVID-19 — лікарка відповіла на запитання українців

За його словами, антитіла після вакцинації "виробляються плавно, поступово".

"Звичайно, пік вироблення антитіл, якщо йдеться про головні антитіла класу IgG – вони виробляються через 2-3 тижні. Звичайно, максимум імунної відповіді відбувається після другої імунізації", - пояснив академік.

Популярні відео

Комісаренко підтвердив, що якщо людина захворіє між двома етапами щеплення, хвороба пройде легше:

"Якщо захворювання відбувається після вакцинації, то воно відбувається значно легше вже на тлі імунної відповіді. Наскільки ефективна ця імунна відповідь, залежить не лише від вакцини, але й від особливих властивостей людини".

Читайте також: Карантин в Україні: академік спрогнозував терміни нового локдауну

Нагадаємо, головний санлікар України Віктор Ляшко захворів на коронавірус на 13-й день після вакцинації. Ляшко переконаний, що завдяки вакцинації перебіг хвороби пройде без ускладнень і незабаром він зможе повернутися до роботи.

Раніше Віктор Ляшко пообіцяв в ефірі телеканалу "Україна 24", що всі охочі українці будуть вакциновані до кінця 2021 року.

Джерело Україна 24 Теги