"Лояльність Криму коштує дорого": політолог розповів, скільки витрачає Росія

Дмитро Орєшкін розповів, у скільки обходиться бюджету Росії утримання анексованого Криму

"Лояльність Криму коштує дорого": політолог розповів, скільки витрачає Росія

Лояльність Криму коштує Росії два мільярди доларів на рік, заявив в ефірі каналу "Україна 24" російський політолог Дмитро Орєшкін.

"Спочатку нам говорили, що це взагалі буде тільки на користь, в плані фінансів. Але якщо говорити мовою цифр, Крим приблизно на 80% залишається дотаційним. Його річний бюджет близько 200 млрд рублів, це майже два з невеликим мільярда євро. Гроші платяться з федерального бюджету. Багато це чи мало? Небагато, враховуючи, що ВВП Росії — трильйон з гаком євро. Чечня, наприклад, коштує 1 млрд доларів щорічно, Крим близько двох", — сказав він.

Читайте також: У Зеленського розповіли про нову стратегію України щодо повернення Криму

Популярні відео

За словами експерта, для Росії це значна, але не непідйомна сума.

"Але ж є ще ціна санкцій, які, наприклад, американська сторона визначає в 1% ВВП, це близько 10 млрд доларів. Так що я б не сказав, що це ламає спину Росії, але обтяжує. Відмовитися від цього, удати, що цього немає — неможливо. Так, доводиться купувати лояльність, так, доводиться будувати міст, доводиться, мабуть, будувати опріснювачі, велика кількість проблем. П'ята частина коштів, які виділяє Росія на підтримку депресивних регіонів, яких в країні 80%, йде в Крим", — сказав він.

Раніше російська докторка юридичних наук Олена Лук'янова розповіла, що анексія Криму суперечила законам самої Росії.

Джерело Україна 24 Теги