Потрібен контроль — командир добробату про статус учасника бойових дій

Андрій Тетерук розповів, чи легко зараз отримати статус УБД

Потрібен контроль — командир добробату про статус учасника бойових дій

В Україні вже немає проблем з отриманням статусу учасника бойових дій, розповів командир добровольчого батальйону патрульної служби міліції особливого призначення "Миротворець" Андрій Тетерук.

"Ще під час роботи парламенту 8-го скликання ми намагалися зробити все можливе для того, щоб людина, яка взяла зброю і пішла захищати країну на Схід, була належним чином забезпечена державою всім соціальним пакетом, як це прописано в законах про Збройні сили України. Було таке, що деякі добровільні підрозділи належним чином не оформляли людей, і там був досить вільний спосіб захисту країни - можна було тиждень повоювати, потім на деякий проміжок часу зникнути.

Все це значно ускладнювало докази того, що така людина дійсно заслуговує на те, щоб отримати статус учасника бойових дій. Але станом на сьогодні таких питань майже не існує. Всі ці бюрократичні перешкоди були усунені як парламентом, так і Міністерством ветеранів", — сказав він.

Читайте також: Кравчук застеріг Росію від трагічної помилки на Донбасі

Популярні відео

За словами Тетерука, потрібен серйозний контроль над видачею цього статусу.

"Потрібно, щоб не було так, як після Чорнобильської трагедії - коли в ліквідації брало участь близько 10 тисяч осіб, а отримували пільги в сотні разів більше людей, і держава зараз переплачує завдяки корупційній складовій. Якщо пустити справу на самоплив, у нас через кілька років учасників бойових дій буде стільки, що ми могли б відбити агресію ще у 2014 році", — сказав він.

Читайте також: На Донбасі вакцинувалися тисячі бійців ЗСУ: подробиці від "Україна 24"

Додамо, в Україні 14 березня відзначається День добровольця. 14 березня 2014 року 500 бійців-добровольців самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону.

Джерело Україна 24 Теги