Все безпечно — глава проєкту "Дія" розповів про важливе нововведення

Мстислав Банік пояснив, чим електронна трудова книжка краща за паперову

Все безпечно — глава проєкту "Дія" розповів про важливе нововведення

Керівник проєкту "Дія" Мстислав Банік розповів в ефірі каналу "Україна 24", чому електронна трудова книжка краща за паперову.

"У мене виникло відчуття, що побоювання про те, що з електронною трудовою книжкою буде щось не так. Це те саме, як багато років тому переходили з дерев'яних рахівниць на користування калькулятором і говорили, що не впевнені, що калькулятор рахуватиме так само ефективно. Електронна трудова книжка — це, по-перше, не документ, а реєстр. Що таке трудовий стаж? Це перелік даних, де працювала людина, ідентифікатор людини. Так само у нас працюють з паспортами, з водійськими документами, з усіма даними, які є в Україні. Питання тільки в тому, що частина даних, наприклад ID-карта, є в електронному вигляді, а трудовий стаж ще не повністю оцифрований.

Якраз з паперовою книжкою може статися все що завгодно. Є багато людей з двома трудовими книжками, бо одна загубилася, або звільнявся з роботи, посварився з роботодавцем і залишив трудову книжку там. Ніхто ні в кого вже не дізнається, де він працював. І ще приклад — наш податковий номер, який ми носимо в паспортах і який з роками не виглядає найкращим чином, паперові трудові книжки через 30-40 років виглядатимуть так само", — сказав він.

Читайте також: У ПФУ розповіли, як нараховуватимуть пенсію по електронній трудовій книжці

Популярні відео

За словами Баніка, дані в електронній трудовій будуть надійно захищені.

"До будь-яких даних, що зберігаються в державі, є цілий перелік технічних вимог, щоб вони не були втрачені. Вони не можуть зникнути. Для забезпечення безпеки є вимоги по КСЗІ - це комплексні системи захисту інформації, без яких взагалі неможливо внести дані до реєстру, це контролюють спеціальні органи. І додатково створюються сучасні контури безпеки, все шифрується, ніяких переживань не повинно бути", — сказав він.

Читайте також: "Проблема розвинених економік": експерт про 4-денний робочий тиждень у світі

Нагадаємо, 265 депутатів проголосували в другому читанні за законопроєкт №3623 про облік трудової діяльності працівника в електронній формі. Відповідно до закону, ведення обліку трудової діяльності повністю перейде в електронну форму з 2025 року. До цього часу діє перехідний період, коли паралельно будуть використовуватися паперові та електронні варіанти трудової книжки.

Джерело Україна 24 Теги