"Відстаємо від Європи": ексочільниця МОЗ закликала до нового локдауну

Влада повинна діяти на випередження, вважає Зоряна Скалецька

"Відстаємо від Європи": ексочільниця МОЗ закликала до нового локдауну

Ексміністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька в ефірі телеканалу "Україна 24" закликала повернути локдаун в Україні, не чекаючи нового піку захворюваності на коронавірус.

"Ми завжди відстаємо на кілька тижнів від Східної Європи, і на сьогодні Європа вже серйозно стурбована і повертається до питання карантину і збільшення кількості ліжок. І ми не повинні чекати, коли буде аж 20 тис. (хворих на добу - ред.), коли ліжка в окремих регіонах будуть настільки переповнені, що потрібно буде везти в сусідні області. Карантин вводиться на випередження, в березні минулого року було на випередження, для уповільнення поширення", - сказала вона.

Читайте також: Всіх українців обіцяють вакцинувати до кінця року: подробиці від Ляшка

Популярні відео

Скалецька прокоментувала слова головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка про те, що підстав для введення локдауну поки немає.

"Я знаю, чому. В окремих регіонах низька заповненість ліжок, госпіталізація невелика, і начебто для всієї України несвоєчасно. Але якщо ми подивимося на ситуацію, коли міжобласне сполучення є, люди переміщаються, зокрема їздять в Буковель, то ми знаємо, що через два тижні ці люди інтенсифікують захворювання. Навіщо чекати на цю інтенсифікацію і тільки тоді вводити карантин? І ось ми бачимо ситуацію з Івано-Франківськом, там уже кілька тижнів серйозні питання з госпіталізацією, і місцева влада думала, що воно саме спаде замість того, щоб збільшувати кількість ліжок. Це завжди прогнозується. У Львові вже наростили кількість ліжок, плюс сто ліжок. Вони це розуміють і правильно реагують", - підкреслила ексглава МОЗ.

На думку Скалецької, необхідно вводити такий самий карантин, як у січні, бо він виправдав себе.

Раніше академік НАНУ Сергій Комісаренко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, коли Україні загрожує новий пік захворюваності на коронавірус.

Джерело Україна 24 Теги