Заборона Партії Шарія в Україні: політолог розкрив деталі

Експерт прокоментував звинувачення на адресу Шарія в проросійській риториці

Заборона Партії Шарія в Україні: політолог розкрив деталі

 

Позов Міністерства юстиції до Окружного адмінсуду Києва з вимогою заборонити Партію Шарія є виправданим кроком, оскільки блогер Анатолій Шарій поширює небезпечний проросійський контекст.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" політолог Валерій Клочок.

"Ми знаємо, що Шарій отримав політичний притулок у Литві 2012 року і відтоді не повертався в Україну. Реєстрація його партії в 2019 році виглядає дивною і швидкою, але це практика українських партій, коли їх перекуповують і перейменовують", - зазначив політолог.

Читайте також: Екстрадиція Шарія: юрист пояснив, чи перешкодить статус біженця

Експерт підкреслив, що з приводу звинувачень Шарія в проросійській риториці "історія не нова".

"У липні минулого року було порушено справу саме в частині агітації, і дійсно, тоді Окружний адміністративний суд ухвалив рішення розглядати справу за скороченою процедурою, але до тепер ніякого руху не було. Це нас усіх турбує: проросійська риторика Партії Шарія є неприкритою, і багато фактів опубліковано в ЗМІ, де фактично підтверджується співпраця з іншою проросійською політсилою - ОПЗЖ, навіть говорилося про коаліцію", - зазначив Клочок.

Популярні відео

Політолог також нагадав, що Шарій на парламентських виборах "отримав чимало відсотків і мав отримати держфінансування".

"Поширення цього контенту насправді небезпечне, багато людей позитивно реагує на нього. Владі потрібно було діяти раніше. Дуже добре, що влада почала діяти більш предметно і конкретно", - вважає він.

Читайте також: "Справа не одного дня": політолог розповів, скільки часу займе екстрадиція Шарія

Нагадаємо, Міністерство юстиції подало в Окружний адміністративний суд Києва позов з вимогою заборонити Партію Шарія у зв'язку з численними порушеннями Конституції і законів України. У Партії Шарія назвали позов Мін'юсту "політичними репресіями".

Раніше СБУ оголосила, що блогеру Анатолію Шарію, який проживає в Іспанії, повідомляється про підозру за статтею про державну зраду і порушення рівноправності громадян.

Джерело Україна 24 Теги