"Боротьба за ринки": лікар розповів, чому українці не довіряють індійській вакцині

Володимир Курпіта висловився про ефективність вакцини CoviShield

"Боротьба за ринки": лікар розповів, чому українці не довіряють індійській вакцині

Індійський інститут виробляє якісну вакцину від коронавірусу — про це заявив ексдиректор Центру громадського здоров'я Володимир Курпіта в ефірі каналу "Україна 24".

"Serum Institute of India виробляє 60% вакцин для всього світу. Це найбільший виробник, який відповідає всім стандартам. На жаль, проблема в іншому, тому що в українському суспільстві сформована думка, що Pfizer — це краща вакцина, ніж AstraZeneca або CoviShield.

Насправді жодного дослідження, яке б порівнювало різні вакцини, не було проведено. Кожне дослідження, яке проводилося, проводилося в специфічних умовах для специфічного населення, і через це, коли говорять, що вакцина Pfizer краща, тому що там 95%, а для AstraZeneca це 72% — це до науки не має відношення. Це результати дослідження, проведені на окремих сайтах", — сказав він.

Читайте також: Кому можна вакцинуватися від COVID-19 — лікарка відповіла на запитання українців

Популярні відео

За словами експерта, українці безпідставно насторожено ставляться до Індії.

"Не думаю, що швидко пройде порівняльне дослідження, але за даними Британії, де використовується AstraZeneca і Pfizer, у AstraZeneca кращий результат, тому що на великих групах населення вона дає до 80% формування імунітету, тоді як Pfizer — 75%.

У нас насторожене ставлення до Індії, але я б хотів нагадати, що вона відноситься до 20 найрозвиненіших економік світу, там потужна фармпромисловість, вони запускають космічні кораблі. У 2008 році була чітко спрямована гібридна кампанія Росії проти України, оскільки Україна змінила використання вакцин з російських на міжнародні, це доведений факт, це боротьба за ринки", — сказав він.

Раніше лікарі розповіли, чи може вакцинація від коронавірусу вплинути на потенцію.

Джерело Україна 24 Теги