Кому можна вакцинуватися від COVID-19 — лікарка відповіла на запитання українців

Інфекціоністка розповіла про стійкість імунітету після вакцинації і про протипоказання

Кому можна вакцинуватися від COVID-19 — лікарка відповіла на запитання українців

Інфекціоніст Ольга Кобевко відповіла на запитання глядачів каналу "Україна 24" про коронавірус та вакцинацію.

Чи можна людям похилого віку робити щеплення?

О.К.: Бачимо, що в інших країнах майже всі вікові групи були залучені, США, Ізраїль, Німеччина залучають майже всі вікові групи, мається на увазі старшого віку, дітей.

Наскільки стійкий імунітет після дворазового введення вакцини?

О.К.: Жоден учений у світі ще не знає, наскільки буде активним і напруженим імунітет після будь-якої вакцини, наскільки тривалим він буде. Поки на 100% ніхто сказати не може, зараз ми тільки починаємо вакцинуватися, дослідження будуть проводитися протягом тривалого часу після вакцинації.

Чи врятують таблетки?

О.К.: З самого початку пандемії дуже багато таблеток і ін'єкцій світ пробував, ніякого специфічного лікування проти коронавірусу не існує досі. Чітко сказати ми не можемо, такого поки що не існує. Все, що ми пробуємо, — це дослідження.

Читайте також: Лікар пояснив повільні темпи вакцинації в Україні

Популярні відео

Чи може закінчитися CoviShield до другого вакцинації?

О.К.: З тими темпами вакцинації, які є у нас, навряд чи закінчиться для тих, хто вакцинувався. Є нюанс — другу дозу можна отримати в проміжку до 2 місяців, я б вибирала період 6 тижнів після першої дози. У нас є запас в часі.

Чи можуть вакцинуватися люди з діабетом другого типу, з епілепсією?

О.К.: Не можу сказати, чи є побічні ефекти, не бачила досліджень по таких людях. Але якщо діабет компенсований, правильно підібрані ліки, контролюється сімейним лікарем — то немає протипоказань. До кожної людини слід підходити індивідуально, треба звертатися до сімейного лікаря. Щодо епілепсії — теж індивідуальні нюанси, залежить від того, яким чином вона придбана. В цілому при таких патологіях немає офіційних протипоказань.

Які побічні ефекти повинні насторожити?

О.К.: Логістика вакцинації на низькому рівні, комунікація з вакцинованими людьми погана, ми проводили дослідження на колегах. Ми визначили, що в середньому температура не повинна підійматися до 39. Присутні незначні болі в суглобах, почервоніння в місці уколу.

Раніше сімейний лікар, педіатр Михайло Соколовський розповів, як треба діяти, щоб здешевити лікування від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги