Подвійне громадянство в Україні: юристка вказала на важливий момент

"Немає заборони мати друге громадянство", - зазначила Козаченко

Подвійне громадянство в Україні: юристка вказала на важливий момент

Юристка Тетяна Козаченко в ефірі телеканалу «Україна 24» заявила, що в Україні немає заборони на друге громадянство, але є обмеження.

«Не зовсім правильно говорити, що у нас законодавством заборонено друге громадянство, це неправда. Конституція говорить, що в Україні діє єдине громадянство, це означає, що у нас немає громадянств на якихось територіальних окремих одиницях. Однак немає заборони мати друге громадянство. Жодна особа не може бути позбавлена ​​громадянства, але є підстави для припинення громадянства. Наприклад, якщо особа придбає громадянство іншої країни добровільно. Не автоматично, як буває за законодавством деяких країн - шлюб, народження - а добровільно подасть заяву й отримає документи», - заявила юристка.

Читайте також: "За фактом у нас вже є подвійне громадянство": політолог розповів, чи потрібен закон

Популярні відео

Вона назвала типову причину, чому люди хочуть отримати друге громадянство.

«Якщо ти хочеш поїхати або мати можливість вільно пересуватися по Євросоюзу, Шенгенській зоні, є обмеження. Ти не можеш там перебувати більш як 90 днів протягом пів року, інакше ти повинен отримати документи на право проживання. Тому молоді люди хочуть рухатися в цьому напрямку і не мати територіальних обмежень, крім того, мати деякі пільги. На сьогодні будь-який громадянин України може отримати громадянство іншої країни, але є обмеження - відповідно до закону про держслужбу, громадянство іншої країни несумісне з державною службою, вона повинна бути припинена», - зазначила Козаченко.

Читайте також: Подвійне громадянство дозволять не всім - політолог про новий законопроєкт

Нагадаємо, раніше політик Борислав Береза ​​в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що питання дозволу подвійного громадянства в Україні піднімається з корисливих мотивів.

 

Джерело Україна 24 Теги