ДТП в Польщі - консул жорстко поспілкувався з лікарями, які не хотіли лікувати українців

Лікарня, в якій відмовилися лікувати українців, потрапляла в схожий скандал і раніше

ДТП в Польщі - консул жорстко поспілкувався з лікарями, які не хотіли лікувати українців

Генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк в ефірі каналу "Україна 24" розповів про деталі бесіди з польськими лікарями, які відмовлялися лікувати українців, котрі постраждали в автокатастрофі в Польщі.

"Відбулася ситуація, що в цій аварії вони (двоє громадян України - ред.) - втратили свої поліси. Жінка була застрахована через роботодавця, чоловік у Києві через українську страхову компанію. Ситуація дуже неприємна, тому що та лікарня вже вдруге потрапляє в такий скандал. Раніше була аварія, розбився автобус на Підкарпатті, і з ними була така сама проблема - не хотіли надавати допомогу. Наш почесний консул у Перемишлі заплатив у касу 15 тис. злотих зі своєї кишені, і тільки після цього вони почали надавати допомогу", - сказав Павлюк.

Читайте також: ДТП у Польщі: поранену українку спочатку оголосили загиблою

Популярні відео

За словами генконсула, розмова з лікарями була неприємною.

"Цього разу у мене з ними була дуже серйозна розмова на високих тонах, і після цього вони почали надавати допомогу. Крім того, у мене буде особиста розмова з пані воєводою, якій ми дуже вдячні, вона зробила дуже багато. Ми вдячні всім лікарям Польщі з 7 лікарень, вони багато зробили. Але в цій лікарні адміністрація поводилася не дуже коректно. Вони приймали рішення на свій розсуд. Я їм відповів, що ми держава небідна, нікому нічого не винні, ми з усіма розраховуємося, і з вами теж розрахуємося, не переживайте", - сказав Павлюк.

Читайте також: У Єгипті українці постраждали в ДТП, деталі від посла

Також генконсул розповів про поточну ситуацію.

"На вчорашній день і зараз ми отримуємо інформацію з лікарень, цю справу ми тримаємо на контролі. У Перемишлі сьогодні мають випустити 4 або 5 осіб. Їм провели певні операції, які дозволять транспортувати їх в Україну - там були зламані руки, ноги, ребра, але їм дозволять виїхати. 22 на вчорашній день перебували в лікарнях, всім їм було потрібне оперативне втручання. Дві людини знаходяться у важкому стані - дівчинка в Перемишлі й чоловік у Жешуві. Решта - середньої тяжкості", - сказав чиновник.

Також Павлюк розповів, що всі тіла загиблих вже впізнані родичами, йде процедура оформлення для вивезення в Україну.

Нагадаємо, 6 березня приблизно о 02:00 на території Польщі сталася дорожньо-транспортна пригода за участю рейсового автобуса з українською реєстрацією, що слідував за маршрутом "Познань - Херсон". Унаслідок аварії загинули 5 громадян України, 35 осіб отримали травми й були госпіталізовані до медичних установ міст Перемишль, Ярослав, Жешув, Любачів і Рудна Мала.

Джерело Україна 24 Теги