"Чим груди допоможуть купити лінолеум?" — експерт відповів на запитання про сексизм у рекламі

Політтехнолог відповів на питання про вплив "оголення" на свідомість покупця

"Чим груди допоможуть купити лінолеум?" — експерт відповів на запитання про сексизм у рекламі

Ведучі каналу "Україна 24" та політтехнолог Денис Богуш обговорили в ефірі питання сексизму в рекламі. Зокрема, дискусія йшла про те, чому рекламники звертаються до оголених жінок або чоловіків у рекламі, щоб продавати свій товар.

Денис Богуш: В історії реклами це завжди було, коли за допомогою оголених чоловіків і жінок робили рекламні кампанії, які діють. Мало хто більше дивиться на правила, тим паче психологічні, ніж на те, що реклама діє. І зараз тільки у світі змогли відрізнити порно від еротики, щоб забороняти. Це робить навіть штучний інтелект. Щоб вирішити, чи це сексизм, чи ні, це дуже складна історія, тому що потрібні експерти, практично, я думаю, це зробити неможливо. 

Марія Скиба: Закон, якщо його приймуть, обмежить креатив рекламодавців?

Денис Богуш: Щоб цей закон практично діяв, потрібні якісь інструменти. Я думаю, це буде в ручному режимі. Це настільки суб’єктивна історія, що неможливо буде сказати: цю рекламу вішайте, а цю не вішайте. 

Марія Скиба: Якщо мова йде про білизну, мабуть, це логічно, що жінка або чоловік буде її рекламувати, тому що це по темі. Якщо це інші речі, будматеріали, наприклад – це зовсім інша справа. Тобто ви кажете про те, що немає такого визначення, що таке сексизм…

Читайте також: За рік українці в 4 рази більше зверталися за допомогою - психолог пояснила причину

Денис Богуш: По-перше, визначення є дуже суб’єктивним. А по-друге, практично як це буде. Наприклад, в комісії з моралі, як вони визначали, чи має фільм порно, чи ні. Вони сідали усією комісією, дивилися і визначали. Якщо ви кажете жінка оголена і будматеріали, я вам знайду 10 аргументів, чому це краще, ніж у рекламі білизни, і що це не сексизм. Це залежить від експерта, який дасть рекомендацію.

Марія Скиба: Чим мої груди допоможуть Андрію (другому ведучому – ред.) купити лінолеум?

Денис Богуш: Я не буду вам всі секрети видавати, але я вам можу знайти 10 аргументів, чому ця реклама – не сексизм. Ми зробили таку рекламу, наприклад. Хто визначає, що там сексизм чи ні. Люди ідуть в суд і кажуть, оці груди жіночі є ознакою сексизму – експерти, захист, прокуратура…

Марія Скиба: У будь-якому разі, пане Денисе, груди – це завжди тема для суперечок, дякуємо вам.

Популярні відео

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" запропонував вакцинуватися від коронавірусу ведучим Віталію Прудиусу та Вікторії Малосвітній.

Джерело Україна 24 Теги