Росія сама злякалася — Арестович про гучну заяву щодо Донбасу

Речник української делегації в ТКГ розповів, як повелася Росія на засіданні

Росія сама злякалася — Арестович про гучну заяву щодо Донбасу

У так званій "ДНР" заявили, що дали дозвіл на "попереджувальний вогонь для придушення вогневих точок противника". Ситуацію прокоментував спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в ефірі каналу "Україна 24".

"Немає ніяких бойовиків, є російські війська. Всі збройні формування там підпорядковуються Росії та діють за планами Росії. Це перший і другий армійський корпус Південного військового округу РФ. Друге, наявність маріонеткових структур не означає, що вони мають суб'єктність, державність, або що варто на них посилатися.

Ми розцінюємо ці заяви як елемент медійного тиску на нас напередодні засідання, і як тільки Леонід Кравчук, голова делегації, заявив протест, вони відразу здали назад. Вони сказали: "Ні-ні, ми нізвідки не виходимо, ми підтверджуємо режим збереження тиші, ніякі домовленості не порушені, давайте переходити до інших робочих питань". Тобто вони самі злякалися цього прецеденту, тому що вихід з режиму припинення вогню — це порушення домовленостей, в яких задіяні й Франція, і Німеччина. Зрозуміло, що це буде перебір, і це підвело їх самих", — сказав він.

Читайте також: У групі щодо Донбасу розповіли, коли потрібно реагувати на вихід Росії з перемир'я

Популярні відео

Арестович також розповів, яка зараз військова ситуація на Донбасі.

"Режим припинення вогню юридично зберігається, це підтверджено на засіданні усіма сторонами. Звичайно, є його порушення, але вони так і кваліфікуються — як порушення режиму припинення вогню. Про попереджувальний вогонь не йдеться, є провокаційний вогонь, на який Україна відповідає, якщо є загроза життю наших військовослужбовців", — сказав він.

Раніше Арестович прокоментував введення пакету нових санкцій США проти Росії.

Джерело Україна 24 Теги