В Україні стрибок захворюваності COVID-19 — лікар пояснив причини

Андрій Віленський розповів, чому необхідно провести вакцинацію в усіх регіонах

В Україні стрибок захворюваності COVID-19 — лікар пояснив причини

Кількість нових хворих на коронавірус в Україні перевищила 10 тисяч на добу. Ситуацію прокоментував тимчасовий в.о. голови Національної служби здоров'я України Андрій Віленський в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми зараз бачимо збільшення кількості випадків у різних регіонах України, переважно у західних областях, але й не тільки. Вже Житомирська область у червоній зоні. Напевно, це перебіг епідемічного процесу, який можна було передбачити, тому що після закінчення карантину люди стали більше спілкуватися, стало більше контактів, і відповідно, передача вірусу від однієї людини до іншої поширилася, і зараз ми маємо це підвищення.

Безперечно, мутації вносять свій внесок у цей результат, тому що будь-який вірус мутує, змінюється, передаючись від однієї людини до іншої", — сказав він.

Читайте також: Україна очікує чотири види вакцин: міністр назвав дати поставок

Популярні відео

Також експерт висловився про вакцинацію в Україні, зокрема про публічні щеплення президента й інших посадовців.

"Я вже зробив щеплення позавчора, і також зробив це публічно, на камеру. Це був CoviShield, та вакцина, що зареєстрована та є в Україні. Переніс щеплення добре, почуваюся абсолютно нормально. Для того, щоб отримати імунітет після введення вакцини, потрібно щоб пройшов деякий час. Тому щеплення потрібно робити по всій країні, незалежно від перебування регіону в червоній, помаранчевій або жовтій зоні, це не змінює графіку роботи мобільних команд, які зараз працюють", — сказав він.

Читайте також: Коронавірус мутує — Степанов розповів, що змінилося

Експерт додав, що якщо людина перехворіла на коронавірус, щеплення можна відкласти на пів року, але можна щепитися й раніше. На думку лікаря, щеплення потрібно робити в будь-який час, тому що в людей може бути різна відповідь на вірус після захворювання.

Джерело Україна 24 Теги